A B-TERV csoport látványos kiadványt készített az ÜLŐKE WORKSHOP-ról. 

A Workshop négy részből állt. A tervezés előtt közös inspirációs gyűjtést végeztek, hogy megismerkedhessenek a téma adta lehetőségekkel és megosszák egymással gondolataikat. 

Ezután kezdődhetett meg a tervezés, aminek során hosszas ötletelés és rajzolás után mindenki konkretizálta az elkészítendő ülőkéjét. A kész tervekkel bevonultak a műhelybe, ahol három nap alatt egymást segítve mindenki megvalósította az ötletét.

Az ülőkék elkészültek, de a workshop még nem ért véget ennyivel, nagyon aktívak voltak az utómunkálatokban is, közösen készült a stúdiófotózás, a kiadványszerkesztés, és a kiállítások megszervezése is. A workshopról készült kiadvány itt elérhető

Néhány kedvcsináló koncepció

Párdányi Dorottya

A hokedlim tervezésekor arra törekedtem, hogy kényelmessé tegyem ezt a pici ülőalkalmatosságot. Textilek és párnázási lehetőségek kutatása után végül a gyapjúfonál mellett döntöttem, ami nem csak puha, de feltekercselve érdekes textúrát is ad az ülőkének. Hogy a figyelem erre a részre essék, egy egyszerű hokedlivel párosítottam össze, melynek egyedül a két oldalán lévő ív töri meg szögletes formáját. Az anyagok és a színvilág választásában minimalizmusra, környezettudatosságra törekedtem a fenyő és a festetlen gyapjú használatával. Nevét pedig onnan kapta, hogy elkészülte után a hajamhoz hasonlították.

Gulyás Erik

Ülőkém tervezése során fontos szempont volt, hogy a forma a funkciót szolgálja. Három lábú hagyományosnak tekinthető hokedli. Az ülőfelület 3 rombuszból áll melyek befelé lejtő összeillesztésével stabilabb ülést értem el. A csomóponti megoldások rejtve maradnak, így nem vonja el semmi figyelmünket a fa valódi erezetéről, az nyers felületéről.

K-Magos Zsuzsanna

A Rise hokedli tervezésénél az egyszerű, szerkesztett formákban rejlő lehetőségeket igyekeztem felfedezni. Az ülő alkalmatosságok használata nagyjából egyidős az emberiséggel, így mindenki belátja, hogy nehéz valami teljesen újat alkotni ezen a téren. A hokedli, mint használati tárgy, megbízható,stabil és egyértelmű. Az egyszerű geometriák minimális variálásával elérhető izgalmas ellentétekre helyeztem a hangsúlyt. Az általánosan megszokott és keresett szimmetriát kissé megbontva izgalmas kettősség jött létre. Ezt tovább hangsúlyozza a színekből eredő kontraszt is. Az egyetlen elforgatott lábon és az ülőke felén a narancsszín használatával elért hatás a személőben a horizonton felbukkanó nap asszociációját ébreszti.

A további tervek megtekinthetőek a kiadványban




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Manuális gondolatok – a BIVAK stúdió első kiadványa

Manuális gondolatok – a BIVAK stúdió első kiadványa

Máté Tamás és Vass-Eysen Áron őszintén hisznek az analóg technikákban.

Hetven év kétszáznegyven oldalon | FŐMTERV 70

Hetven év kétszáznegyven oldalon | FŐMTERV 70

A FŐMTERV 70 évét összefoglaló jubileumi kiadványt a VAN stúdió tervezte.

Hirdetés