A sikert és a kudarcot egyaránt magában hordozó utat választották ennek a háznak a tervezői, a végeredmény pedig bizonyítja, hogy jó döntés született. Erről szóló cikkünk a 136-os, 2017/4-es lapszámunkból közöljük.
Az idén 30. évfordulóját ünneplő Földes Architects alapítója vehette át a kitüntetést.
Ez az épület látszólag zárt, mégis hívogat ez a zártság: kerüld meg, fejtsd meg, éld át! Erről szóló írásunk a 116-os, 2014/8-as lapszámunkból közöljük.
A bírálóbizottság tagjai egy Nívódíj és öt Dicséret átadása mellett döntöttek.
A 20 évvel ezelőtt alapított díjat idén is fiatal, de már pályájukra állt, megvalósult tervezéseikkel is bizonyított, igényes építészetet felmutató építészeknek ítélték oda.
Ezt a házat röviden jellemezni nem könnyű, mert egyszerre visszafogott és figyelemfelkeltő, mértékletes és végletekbe hajló. Erről szóló cikkünk a 93-as, 2012/1-es lapszámunkból közöljük.
A '30-as években tervezte legjelentősebb villáit Árkay Bertalan, programjában nyílt szakítást hirdetett a régimódi családi ház koncepciójával szemben, amely „a királyi kastély mikroszkopikus mása”. Erről szóló írásunkat a 112-es, 2014/4-es lapszámunkból közöljük.
Már az ausztrál építészeti világban is felfigyeltek Anthony Gall veszprémi épületére. Erről szóló írásunk a 195-ös, 2024/7-es lapszámból közöljük.