A benne található designbútorok a vételáron felül megvásárolhatók.

Philippe Starck a világ legsokoldalúbb és legtermékenyebb designerei közé tartozik, aki bútoroktól jachtokig, ételektől az épületekig szinte mindent tervezett már, amit formába lehet önteni. Munkái a New York-i MOMA mellett, a párizsi Musée National d’Art Moderne és a londoni Design Museumban is megtalálhatók. Első amerikai otthona Los Angelesben volt, és jelenleg 2.8 millió dollárért árulják, érdekessége pedig, hogy számos ikonikus Starck-objektum is megtalálható benne, amik azonban nincsenek az árban.

Starck 1949-ben született Párizsban, és karrierje kezdetén főleg éttermeket, szállodákat, kulturális épületeket tervezett, nem sokkal később pedig bútorokkal, játékokkal, éjszakai bárokkal is bővült portfóliója. Filozófiája az volt, hogy a tömegek számára készítsen formatervezett tárgyakat, például a ma már ikonikus Louise és Victoria Ghost székeket vagy Juicy Salif citromfacsarót. 

Starck korábbi Los Angeles-i otthona egy 1953-ban épült, kétszintes ház, hatalmas belső és külső terekkel, boltíves és gerendás mennyezettel. A házban három hálószoba, három fürdő található, a kertben pedig medence, kültéri konyha és étkező kapott helyett. Bár a Los Angeles-i ház már nem Starck tulajdona, lenyomatait minden helyiségben megtaláljuk. A berendezés főként B&B Italia, Cassina, Driade, Kartell, Cappellini és Maxalto bútorokból áll.

Aranyszínű Attila Gnome asztalka a fürdőszobában 

A klasszikus kertitörpék ihlették Starck 2000-ben piacra dobott Attila, Napóleon és szentlélek (azaz Saint-Esprit) nevű gnómjait. Az olasz Kartell számára tervezett törpék nemcsak viccesek és kedvesek, de valójában még funkcionálisak is. (Mint a képen pl. törülközőtartóként is tökéletesek.) A színes változatok mellett, a Napóleon és az Attila fekete és aranyszínben is kapható.

One More bárszékek

Tíz évvel az ikonikus Louis Ghost szék után, 2012-ben Starck hozzáadott még egyet a székkollekciójához. A Kartell számára készült One More bárszék érdekessége, hogy a polikarbonátból készült átlátszó szék egyetlen darabból áll.


A Bonze Face Stool az XO Design számára tervezte Philippe Starck. A Buddha képét megjelenítő mázaskerámia asztalkák piros, fekete, platina és aranyszínben is kaphatók, és asztalkaként vagy éjjeliszekrényként is használhatók.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Terek több szerepben

Terek több szerepben

Multifunkcionális kislakás a belvárosban.

Nagyvárosi dzsungel

Nagyvárosi dzsungel

Buja dzsungelt idéző, dús növényzet omlik alá a párizsi Villa M szálloda homlokzatáról.

A ház mint képtárgy

A ház mint képtárgy

Az építészet mint képalkotás egy rendhagyó budai ház tervezése során a RAPA Architects-től. A OCTOGON 169-es (2021/5-ös) lapszámában megjelent cikkünk újraközlése az OCTOGON online fém és üveg szerkezeteket bemutató márciusi publikációi között.

Hirdetés