A hajdú-bihari megyeszékhelyet például New York, Greater Montreal, Berlin, Hong Kong előzi meg.

Debrecen kimagasló eredményt ért el a világszerte elismert, nemzetközi gazdasággal és pénzügyekkel foglalkozó lap, a Financial Times nemzetközi tőkeáramlásokkal és befektetésekkel foglalkozó divíziója, az fDI Intelligence globális felmérésén, és felkerült a világ legjobb befektetés-ösztönzési célpontjainak TOP 10-es listájára – közölte az EDC város- és gazdaságfejlesztési központ hétfőn az MTI-vel.

A hajdú-bihari megyeszékhelyet csak New York, Greater Montreal, Berlin, Hong Kong, Manama, Abu Dhabi, Düsseldorf, Dubai, és Zürich előzi meg a befektetési célpontok listáján, míg Debrecen saját kategóriájában, a kis és közepes városok között globálisan a TOP 5-be kerülve a negyedik legjobb befektetés-ösztönzési célpontként került ki a megmérettetésből, olyan városokkal szerepel egy lapon, mint Zürich, vagy Bahrein fővárosa, Manama. 

Az elmúlt öt évben mintegy 680 milliárd forint értékű külföldi befektetés érkezett Debrecenbe, amelynek eredményeként 6500 új munkahely létesült, illetve jön létre. Mindez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a város elérje a rangos helyezéseket.

A város kidolgozta a Debrecen 2030 stratégiát, amely egy 1,8 milliárd eurós fejlesztési program. Olyan 21. századi, nagyvolumenű infrastruktúra-fejlesztési projekteket tartalmaz, mint a helyi repülőtér fejlesztése, kapacitásának és utasforgalmának két-hárommillióra növelése, a közlekedési infrastruktúra fejlesztése, a déli ipari park meglévő infrastruktúrájának és közmű kapacitásainak további bővítése, az épülő BMW autógyárnak otthont adó észak-nyugati gazdasági övezet infrastruktúrájának fejlesztése, benne egy nagy kapacitású vasúti logisztikai központot és konténer terminál megépítésével. 

A dokumentum emlékeztet rá, hogy 2020-ban 221 millió euró összegű beruházás érkezett Debrecenbe, amellyel 566 új munkahely létesül. A két legnagyobb beruházást a kínai SemCorp csoport és a svájci Sensirion valósítja meg. 

A SemCorp csoport a debreceni déli ipari parkban kezdte meg első, Kínán kívüli gyárának építését, 180 millió euró értékben, amellyel 440 új munkahelyet fog teremteni a városban. A lítium-ion akkumulátor elválasztófólia gyártásával foglalkozó vállalat beruházása az eddigi legnagyobb kínai zöldmezős beruházás Magyarországon. Emellett a Sensirion is bejelentette, hogy új szenzorgyártó üzemét Debrecenben hozza létre 8,8 millió euró értékben, ezzel 51 új munkahelyet teremt.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Sugár Péter a 2021-es Kotsis Iván-érem kitüntetettje

Sugár Péter a 2021-es Kotsis Iván-érem kitüntetettje

Az építészeti „fair play” díjat a MÉSZ székházában adták át 2021. december 15-én a BME Lakóépülettervezési Tanszék volt tanszékvezetőjének „az oktatóként és tervező építészként is kiemelkedő minőségben végzett munkája elismeréseként”.

Cíviskultúra Budapest belvárosában

Cíviskultúra Budapest belvárosában

Debreceni cívisházak egykor és most – fotókiállítás a FUGÁban

Hirdetés