Meghirdették a 2020-as Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíjpályázatot.

Elindult a pályázati időszak a Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíjpályázatra, melyre 2020. április 1-ig várják a fiatal tervezők és designelméleti kutatók jelentkezését. A hat hónapos, 900 000 forint értékű ösztöndíjra 35 évnél fiatalabb, szakirányú (BA, BSc, MA, MSc) művészeti, illetve designer és designelméleti egyetemi diplomával rendelkező alkotók jelentkezhetnek.

Az ösztöndíjpályázat idei kiírása elérhető a Magyar Formatervezési Tanács weboldalán.

A tavalyi ösztöndíjasok kiállítása - Fotó: Mohai Balázs

Az elmúlt több mint harminc évben a Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíjprogram kétszáznál is több fiatal tervezőnek biztosított lehetőséget a szakmai fejlődésre, tehetsége kibontakoztatására. Az egyre jelentősebb ipari, gyártói részvétellel kiegészült, és gazdasági döntéshozói figyelemmel kísért program lehetőséget biztosít saját kezdeményezésű, vagy gyártói együttműködésben megvalósított tervezési és kutatási projektek létrehozására.

A féléves folyamat során az alkotók elmélyülhetnek kutatási területükben, kíváló szakmai támogatás mellett fejleszthetik termékeiket és piacképes üzleti modellt építhetnek fel.

Az önálló tervezői vagy kutatási projekt mellett a jelentkezők gyártói együttműködésben kiírt négy témakörökben is pályázhatnak. A Herendi Porcelánmanufaktúra által kiírt és finanszírozott feladatban egy multifunkcionális, szerviz konyhai kiszolgálásba illeszkedő étkészlet kialakítása a cél. Szakmai partnerként a MAFORM két feladatkiírása is szerepel: az interaktív közlekedésen belül egy termék-felhasználói interakciós viszonyrendszernek és elemeinek tervezése az egyik választható feladat, illetve a blockchain technológia mindennapos felhasználási lehetőségeinek, és tárgykultúránkra gyakorolt lehetséges hatásainak kutatása a másik. A programhoz újonnan csatlakozó Varkoly Fiai kiírásában egy kárpitos ülőgarnitúra tervezése a feladat.

A pályázatokat április 1-ig várja a Magyar Formatervezési Tanács Irodája, elektronikus és nyomtatott formában. A pályázatnak tartalmaznia kell a honlapról letölthető, helyesen kitöltött adatlapot, a tervezett projekt bemutatását, a megvalósítás egyes fázisait részletezve, a jelentkező szakmai önéletrajzát és portfólióját. 

A jelentkezés részletei itt.

További információk a Facebookon.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

FILK: a konyhai tejtermelő bioreaktor

FILK: a konyhai tejtermelő bioreaktor

Szilágyi Dóra a MOME Utópia 2050 című kurzusára készült háztartási gépe, tej otthoni körülmények közötti előállítására.

Építész x Formatervező x Tárgyalkotó… hát, több lett kilencnél!

Építész x Formatervező x Tárgyalkotó… hát, több lett kilencnél!

Lezárult a MOME és a Market közös kurzusának első szakasza.

A Biotetrisz a legjobb dolog, ami a nappalinkkal történhet

A Biotetrisz a legjobb dolog, ami a nappalinkkal történhet

Berkes Anna Csenge hallgatói munkája a MOME kerámia szakán.

Hirdetés