A Marais negyedben található múzeum a francia főváros történetét mutatja be.

Négy évig tartó felújítás után szombaton újranyílik a nagyközönség számára Párizs legrégebbi múzeuma, a francia főváros történetét bemutató Carnavalet.

A város szívében, a Marais negyedben található múzeumot 2016-ban zárták be, azóta felújították a teljes homlokzatot és a tetőszerkezetet, valamint modernizálták az épületen belül a vezetékhálózatot és a tűzvédelmi rendszert. A felújítás terveit és a 21. századi látogatói élmény kialakítását a Snøhetta, az Agence NC (Nathalie Crinière) és a Chatillon Architectes irodák készítették. A felújítás során az épületen belül helyreállították a fapadlózatot, a nyílászárókat, csigalépcsőkkel átalakították a közlekedőrendszert, új kapcsolatokat és belső tereket hoztak létre. A felújítás 58,3 millió euróba került. 

Az 1880-ban megnyílt Carnavalet a történelem előtti időktől kezdve a francia forradalmon át napjainkig mutatja be Párizs történetét. A csaknem száz kiállítótermet magába foglaló múzeum rendelkezik a legtöbb, több mint 652 ezer műtárggyal Párizsban.

„Most, amikor a franciák hosszú hónapok után visszatérhetnek a múzeumokba és nemzeti műemlékeikhez, ennek a történelmi emlékű helynek az újranyitása a lehető legszebb módon pecsételi meg a párizsi kulturális élet újraindulását" - hangsúlyozta a megnyitón Roselyne Bachelot kulturális miniszter. 

A felújítási munkálatok eredményeként a múzeum 95 százaléka a mozgáskorlátozottak számára is elérhetővé vált, és a műtárgyak csaknem 10 százalékát a gyerekek számára is élvezhető magasságban állították ki. A múzeum időrendben mutatja be Párizs történetét, amelyen belül tematikus tárlatokat alakítottak ki, és az épület szárnyait három újonnan épített lépcsővel kötötték össze. A reneszánsz korszak először kapott helyet a tárlatok között. 

A Carnavalet a francia főváros egyetlen ingyenesen látogatható múzeuma, csak az időszaki kiállítások megtekintéséhez kell jegyet váltani. Szombattól Henri Cartier-Bresson fotóművész Párizsról készített felvételeiből látható tárlat, amelyet decemberben egy Marcel Proust író emlékének szentelt kiállítás követ.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

I.M. Pei vagy le-Duc? Mi legyen a Notre-Dame sorsa?

I.M. Pei vagy le-Duc? Mi legyen a Notre-Dame sorsa?

Notre-Dame, pályázatok, műemlékvédelem - hogyan tovább?

Vita a Notre-Dame huszártornyának újjáépítéséről

Vita a Notre-Dame huszártornyának újjáépítéséről

Miután a műkincseket és ereklyéket már az elmúlt napokban kimenekítették a tűzvész pusztította Notre-Dame-ból a Louvre múzeumába, pénteken az utolsó festményeket – 15 darab XVII. századi képet – is átszállították. A huszártorony újjáépítéséről viszont vita indult.

Az építészek, akik stadiont exportáltak

Az építészek, akik stadiont exportáltak

Špela Videčnik a Keletiek Nyugaton, nyugatiak Keleten: Építészkongresszus 2019 című konferencián a ljubljanai építészirodája nemzetközi munkáiról beszélt.

Hirdetés