A Radisson Park Inn Hotel és Spa elszakad a fürdők hagyományos formajegyeitől.

Üdítő színvilágú, de nem feltétlenül a fürdővilág hagyományos jeleit hordozza a Medveczky Kazimir tervezte zalakarosi Radisson Park Inn Hotel és Spa. Bán Dávid írása az OCTOGON 152-es (2019/4-es) lapszámából.

Magyarország hatalmas kincsét a remek termál- és fürdőhelyekben a fürdőturizmus már jó ideje elkezdte kiaknázni, de az utóbbi jó pár évben újabb lendületes fejlesztések zajlanak. Több nagy szállodalánc lát fantáziát a különböző üdülőhelyeken hasonló szolgáltatási csomagú, de egyedi megjelenésű hotelek építésében.

A zalakarosi idegenforgalom története, hasonlóan pár egyéb gyógyfürdőhöz a véletlennel kezdődött. Az 1960-as években szénhidrogén próbafúrások során találtak az értékes gyógyvízre, majd az évtized végén készültek el az üdülőterület fejlesztési tervei. Ezzel a korábbi csendes kis zalai falu élete gyökeresen megváltozott, hamar felkerült az idegenforgalmi térképre, majd

a ma már várossá kinőtt település Magyarország hetedik legkeresettebb desztinációjává vált, a hazai mellett jelentős külföldi – főleg német, osztrák, cseh – vendégforgalommal.

A növekedésről a szálláshelyek és szolgáltatások bővítése folyamatosan biztosítja, ezért határozta el a Radisson szállodalánc, hogy harmadik hazai Park Inn szállodáját – akárcsak Sárváron – itt is közvetlenül a fürdőhöz kapcsolja, ám mivel a fürdővel határos kis utca túloldalán jutottak telekhez, így onnan egy zárt átjáróval teremtenek közvetlen kapcsolatot. A Park Inn brand határozott alapelemekkel, irányvonalakkal rendelkezik, amiket a három hazai szállodát tervező Medveczky Kazimir és csapata is jól megismerve építi bele egyedi kialakítású munkáiba.

A belső megjelenésben nagy hangsúlyt fektettek az egyediségre. A brand által használt – főleg zöldeken, piroson, mély piroson, sárgán alapuló – színkódok felhasználásával a különböző szárnyak más-más színvilágot kaptak, de a lényeg, hogy mindenhol jól végiggondolt színes helyiségekkel találkozik a vendég a bútorzattól a falakig, a kárpitoktól a plafonig. Az egész épületben egyediek a szőnyegek, amelyeket szintén a különböző helyiségcsoportok szerint terveztek hol vonalas, hol körkörös mintázatúra, amely a kellemes látvány mellett az eligazodást is segíti a terekben. Szintén hangsúlyosak a különböző muráliák, saját tervezésű grafikák és a Fortepan gyűjteményéből tapétára felnagyított életképek.

Az étterem nagy, monolit terét ilyen módon, illetve a mennyezet és a világítás plasztikus mintázatával igyekeznek megtörni, szakaszolni.

Az épület első kontúrvonalait még Ekler Dezső vázolta fel, majd a módosításokat és a véglegesítést már Szőke Erzsébet végezte, így alakult ki a különböző szintek erkélykorlátait időnként összefűző játékos elrendezés a homlokzaton. Az Y alaprajzi formát követő földszinti terekben a közösségi részeket alakították ki: a recepció, kávézó, étterem – és a csatlakozó konyha, kiszolgáló helyiségek – mellett az épület hátulra beforduló szárnyában egy konferencia termet különítettek el. A felső szinteken pedig 239 standard, családi és összenyitható szobát, valamint jakuzzis superior lakosztályokat hoztak létre.

Hotel Park Inn by Radisson Zalakaros
Tervezés éve: 2016-2017
Kivitelezés éve: 2016-2017
Építész tervező: Ekler Dezső, Szőke Erzsébet
Belsőépítész tervező: Medveczky Kazimir (Medveczky & Gothárd)
Építtető, kivitelező: Proform




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Mór fürdőre bukkantak egy tapasbárban

Mór fürdőre bukkantak egy tapasbárban

Persze nem véletlenül, hanem egy felújítás során.

Szódásszifon alakú csúszdatorony és megszépülő Hajós Alfréd épület

Szódásszifon alakú csúszdatorony és megszépülő Hajós Alfréd épület

Ilyen lesz a fürdő átalakításával és bővítésével létrejövő győri vízi élménypark.

Hosszabb lett a balatonfüredi partszakasz

Hosszabb lett a balatonfüredi partszakasz

A város strandot épít a most vásárolt nyolcezer négyzetméteres vízparti ingatlanton.

Hirdetés