A felújított épület lesz az MCC ötödik képzési központja vidéken. 

Az egykori Bartók Béla Művelődési Ház épületének felújításával regionális tehetséggondozó központot alakít ki a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Szegeden - jelentette be Orbán Balázs kuratóriumi elnök pénteken a helyszínen. Szeptembertől a kollégium Budapest mellett Győrben, Miskolcon, Pécsen, Debrecenben és Szegeden is elindítja egyetemi képzéseit.

Az alapítvány valamennyi városban megtalálta azt az épületet, amely – még ha felújításra szorul is – alkalmas arra, hogy a tehetséggondozás fellegvára legyen. Szegeden a kereskedelmi és iparkamara egykori székházaként, majd Bartók Béla Művelődési Házként működő épületre esett a választás – közölte az elnök.

Az épület felújítását néhány éve elkezdte a Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány, de a rekonstrukció elakadt. Az MCC jelenlegi állapotában megvásárolja az épületet, és a lehető legrövidebb időn belül szeretné befejezni a felújítást, hogy az ingatlan közösségi térként és képzései szegedi központjaként működhessen – mondta Orbán Balázs.

A kuratóriumi elnök kitért arra, hogy az MCC szoros együttműködésre törekszik a Szegedi Tudományegyetemmel (SZTE), és épít a képzéseire. A kollégium kiegészítő mentorlást nyújt a képzésein résztvevő hallgatóknak és nemzetközi kapcsolatrendszert hoz a városba.

Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke úgy fogalmazott, az egyetem és az MCC egymás természetes partnerei, céljaik közösek. Az akadémikus szerint a mai magyar felsőoktatás egyik problémája, hogy nem működnek benne a hallgatói közösségek, így korlátozott a társaktól való tanulás lehetősége. Az MCC közösségépítő munkája sokat javíthat ezen a helyzeten. A kollégium programja részben az értelmiségképzés fontos eszköze is.

Asztalos Kata regionális képviselet-vezető közölte, az MCC az ötödik osztályostól a tanulmányaikat kezdő egyetemistákig több korosztály számára is elindítja ingyenes tehetséggondozó programját Szegeden. Ezek közül többre még lehet jelentkezni.

A hányattatott sorsú épületbe a Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány szeretett volna beköltözni, hogy Szeged egyik erősségének, az orvosbiológiai kutatásoknak biztosítson tudományos hátteret a fiatalok képzésével – írta a Szeged.huVarró András, az Alapítvány elnöke 2020 szeptemberében közleményében azt írta, le kellett állítani a 2018 októberében elkezdett építkezést, mert a 2015-ben az építkezésre megítélt 1,3 milliárd forintos állami támogatás összege a jelentősen megemelkedett építőipari árak miatt nem fedezte a felújítás teljes költségét. Nagyjából egy éve az épület készültsége 60–70 százalékos volt, azóta semmi nem történt – jegyezte meg a lap.

Az épület alapkövét 1896-ban tették le, és a Kereskedelmi és Iparkamara székházának szánták. Az 1400 négyzetméteres, kétszintes eklektikus palota 1948-ig szolgálta a kamarát, volt színházi raktár, kollégium, 1968-tól pedig Művelődési Ház lett. A rendszerváltás után kereste az új funkcióját, de hiába, 2008-ban bezárt, és azóta kihasználatlanul áll. 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Az MCC tehetséggondozója lesz a szegedi volt Bartók Béla Művelődési Ház

Az MCC tehetséggondozója lesz a szegedi volt Bartók Béla Művelődési Ház

A felújított épület lesz az MCC ötödik képzési központja vidéken. 

7000 forinttal indult, most Év Gyára kategóriadíjat nyert egy szegedi cég

7000 forinttal indult, most Év Gyára kategóriadíjat nyert egy szegedi cég

A CE Glass a kkv-k között a Legjobb menedzsmentfolyamatok kategóriát nyerte meg.

Centrális-sugaras elrendezés hozza közös nevezőre az MCC programját és a környezetét

Centrális-sugaras elrendezés hozza közös nevezőre az MCC programját és a környezetét

Az Építész Stúdió és az Újirány Csoport pályázata az MCC-re

Hirdetés