A zöld átállás az egyetem működésének minden területét érinti.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem célja, hogy 2030-ra Magyarország első nettó karbonsemleges felsőoktatási intézményévé váljon. A zöld átállást az Innovációs és Technológiai Minisztérium is aktívan támogatja, amiről stratégiai megállapodást írtak alá a felek.


 
2022-től teljes tevékenységét a fenntarthatóság elveivel összhangban szervezi a MOME, hogy működését tíz éven belül száz százalékban nettó karbonsemlegessé tegye. A zöld átállás az egyetem működésének minden területét érinti a hatékonyabb energiafogyasztástól a hulladék csökkentésén át a papírmentes adminisztráció bevezetéséig, de kiterjed a campuson kívül megvalósuló klímavédelmi projektekben való aktív szerepvállalásra is.

„A MOME nem csak a tudásátadás, de a mindennapi működés megújításában is példaadó szerepre törekszik Magyarországon. Az ökológiai tudatosság hallgatóink, oktatóink és kutatóink számára is nagy jelentőséggel bír. Azzal, hogy a MOME lesz hazánk első karbonsemleges egyeteme, annak az alapját teremtjük meg, hogy hitelesen szólhassunk hozzá a 21. század kihívásaihoz” – mondta az aláírást követően Böszörményi-Nagy Gergely, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány elnöke.

 

A fotón balról jobbra: Böszörményi-Nagy Gergely, a MOME alapítványi elnöke, Steiner Attila, az ITM körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára, Fülöp József, a MOME rektora, Kun Zsuzsanna, a MOME vezérigazgatója (Fotó: Lakos Máté, MOME)


A terv megvalósításán a MOME együtt dolgozik az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM). A szaktárcával kötött stratégiai megállapodásban a felek rögzítették szándékukat közös, a fenntartható működést támogató kutatás-fejlesztési projektek elindítására és ahhoz kapcsolódó pályázati tevékenységre. Az együttműködésnek az is célja, hogy a jó gyakorlatokat más hazai felsőoktatási intézmények számára is elérhetővé tegyék.

„Nagy örömünkre szolgál, hogy egy olyan fontos és nívós egyetem, mint a MOME, rálépett a zöld útra, mert valljuk, hogy nemcsak az egyének, de a különböző - főleg oktatási - intézmények szintjén is szükség van a szemléletváltásra. Másrészről a fiatal generáció az, amelyik már tudatában van annak, hogy képes is tenni a fenntarthatóságért és a klíma védelméért, így fontos, hogy az a hely is közvetítse és erősítse ezt az üzenetet, ahol életük egy meghatározó szakaszát töltik. A minisztérium pedig minden segítséget meg fog adni ahhoz, hogy a szakmai tudás elsajátításához egy környezettudatosabb infrastruktúrával és látásmóddal járuljon hozzá” – nyilatkozta Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára. 

 

Forrás: sajtóanyag 
Fejléckép: Bujnovszky Tamás, MOME




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A múlt építményeinek hasznosítási lehetőségei a kortárs építészetben

A múlt építményeinek hasznosítási lehetőségei a kortárs építészetben

Kovács Csaba építész habilitációs előadása a zoomon látható lesz.

A kreativitás akkor ér valamit, ha gyakorlatba ültethető

A kreativitás akkor ér valamit, ha gyakorlatba ültethető

Báthory Balázs, a Market Építő Zrt. innovációs vezérigazgató-helyettese nyilatkozott a MOME-val közös kutatás-fejlesztési kurzusról.

„Bepillantást nyertünk egy piacképes termék előállításába”

„Bepillantást nyertünk egy piacképes termék előállításába”

Hallgatók mondták el a véleményüket a MOME-Market kurzushétről.

Hirdetés