Startol az OFF-Biennále Budapest.

Szeptember 29-én veszi kezdetét a közel 150 hazai és külföldi kortárs művészt felvonultató, független kortárs művészeti eseménysorozat, az OFF-Biennále Budapest. Az öt hét alatt több mint ötven program valósul meg rengeteg közreműködőt megmozgatva, a főváros félszáz helyszínén. Láthatunk majd programokat a svábhegyi csillagvizsgálóban, a köztéren vagy régi gyárépületekben is, sőt, az OFF-Biennále programjaival Dunaújvárosban, Egerben, Nagykanizsán és Pécsett is találkozhat majd az érdeklődő.
 
Az OFF-Biennále Budapest idén második alkalommal valósul meg. Mint két éve, az OFF idén sem pályázik magyar állami forrásokra és kívül marad a magyar állam művészeti intézményein. A 2015-ös első biennálétól azonban több ponton is különbözik az idei kiadás: kevesebb programmal, de több új, kifejezetten az OFF-Biennále alkalmából létrejött magyar és nemzetközi produkciót mutat majd be. Míg az OFF első kiadásának nem volt kerettémája, 2017-ben GAUDOPOLIS 2017 - AZ ÖRÖM VÁROSA címmel rendezik meg a programsorozatot.


 
A közreműködő művészek között ott van számos ismert külföldi alkotó, például Marvin Gaye Chetwynd, Sven Johne, Eva Koťátková, a Slavs and Tatars csoport, Andreas Fogarasi, Manuel Pelmuş, de olyan ismert hazai művészek is, mint Gróf Ferenc, Ember Sári, a Kis Varsó csoport, Tót Endre, El-Hassan Róza, Kaszás Tamás.
 
Az OFF kurátorainak projektje, az Aki bújt, aki nem több programot fog egybe. Többek között a Játékok népe című csoportos kiállítást egy új helyszínen, a Három Holló Kávéházban a Szabad sajtó úton; Kisspál Szabolcs projektjét, amely a nacionalizmus kérdésével foglalkozik fiktív dokumentumokon keresztül; a Kis Varsó Rebels című munkáját, amely a Képzőművészeti Egyetemen a rendszerváltás körül zajlott diákmegmozdulásokhoz nyúl vissza; és Ember Sári projektjét, amely egy brazíliai magyar emigráns kolónia viszonyait térképezi föl.
 
Az idei OFF-on számos program valósul meg köztereken. Az „Öröm városa” programjai valóban birtokukba veszik Budapestet: Tót Endre Öröm-demonstrációja, László Gergely (Tehnica Schweiz) és Katarina Šević utcaszínháza és Manuel Pelmuş gyerekekkel előadott performansza is köztéren zajlik majd.
 
Az OFF 2017-ben nagy hangsúlyt fektet az edukációs tevékenységre. A Gaudiopolis Műhely alapvetően két részből áll. Az ART BUDA nevű helyszín közösségi térré alakul (Hűvösvölgyi út 2.), ahol folyamatosan zajlanak worshopok gyerekeknek, és ennek anyagából pop-up kiállítást is rendeznek az OFF ideje alatt. A Hős utcai gyerekekkel együtt egy művészetpedagógiai program is fut a Kontúr Egyesület és az OFF-Biennále Egyesület partnerségében. Az edukációs program része emellett a nagyközönségnek szóló vezetett séták szervezése, amelyek során több OFF-helyszínt is végig lehet járni kurátorok, művészek közreműködésével.
 
Az OFF ideje alatt a tájékozódást a teljes programot részletesen bemutató kétnyelvű honlap mellett a szinte az összes eseményt felvonultató Facebook oldal segíti. A szervezők egy ingyenesen hozzáférhető, 80 oldalas térképes programfüzetet is kiadnak 10 000 példányban, amely 50 terjesztési ponton, kulturális intézetekben és szórakozóhelyeken érhető el.
 
Az OFF-Biennále Budapest programjai ingyenesen látogathatók.
 
www.offbiennale.hu

forrás: sajtóközlemény




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

„Fantasztikus, hogy milyen erőt sugároz ez az épület”

„Fantasztikus, hogy milyen erőt sugároz ez az épület”

Szalay Tihamér, az MD Studio vezető tervezője mesélt az NKE restaurált főépületéről.

Ezekkel a fejlesztésekkel gazdagodik idén Budapest

Ezekkel a fejlesztésekkel gazdagodik idén Budapest

Budapesti fejlesztések szempontjából idén sem fogunk unatkozni.

Nemcsak kiszolgálni, de inspirálni is az épületben lévő életet

Nemcsak kiszolgálni, de inspirálni is az épületben lévő életet

"Valójában a térélmény az, ami az egyetemiséget adja."

Hirdetés