A Budapesti Műszaki és Közgazdaságtudományi Egyetem (BME) idén januártól a két és fél éves INTERREG Duna Transznacionális Programban megvalósuló projekt, a DANUrB vezetője lesz.

2017/2019 Danube Urban Brand – Opening public day – 15. February 2017 – A38

A Budapesti Műszaki és Közgazdaságtudományi Egyetem (BME) idén januártól a két és fél éves INTERREG Duna Transznacionális Programban megvalósuló projekt, a DANUrB vezetője lesz.

A programban hat ország negyven partnere, köztük vezető egyetemek, turisztikai szolgáltatók, Duna menti városok és megyék, illetve egyéb speciális tudást hozó intézmény vesz részt, akik a nyitó konferencián mutatkoznak be.

Engedjék meg, hogy meghívjuk Önöket program nyitó konferenciánkra 2017. február 15-én délután a budapesti A38 hajó fedélzetére, ahol többet megtudhatnak a DANUrB-ról, megismerkedhetnek nemzetközi partnereinkkel is (a konferencia munkanyelve az angol).



A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem „Duna Urban Brand – regionális hálózat kiépítése a turizmus és az oktatás révén, a "Duna" kulturális identitás és szolidaritás erősítése érdekében” című, projekt kezdeményezése az INTERREG DANUBE pályázat 2.2 prioritás területen támogatást nyert. 

A BME Urbanisztika Tanszéke 2017. januártól 2019. júniusig irányítja 39 hazai és nemzetközi Duna menti partner munkáját, amelyben vezető szerepet játszik a 7 építészetet, urbanisztikát oktató és kutató Közép-európai egyetemi partner összefogása. A program a fővárosoknál kisebb Duna menti települések kulturális örökségét a városépítészet és építészeti értékteremtés felől dolgozza fel 7 országban. A DANUrB program célja, hogy a települések dunai örökségét interregionális kontextusba helyezze, és átfogó stratégia mentén javasolja fejlesztési lehetőségeit. A ma még alulhasznosított vízparti terek közösség részére történő fejlesztésével növeli a helyiek identitását, lakóhelyi büszkeségét és életminőségét, illetve gazdaságilag is fenntarthatóbbá teszi a Duna menti településeket turisztikai vonzerejük növelésével, tematikus Duna menti túrák tényleges kidolgozásával.

A Budapesti Műszaki és Közgazdaságtudományi Egyetem (BME) vezetésével idén januártól két és fél éves INTERREG Duna Transznacionális Program valósul meg. A DANUrB projekt témája a Duna menti kis- és középvárosok kulturális örökségének hasznosítása, a helyi közösségek identitásának és vizparti életének fejlesztése, illetve Duna menti kulturális turisztikai ajánlatok kidolgozása.

A programban a BME partnerei: hét ország vezető egyetemei, turisztikai szolgáltatói, Duna menti városai, illetve régiói, civil szervezetei - köztük a Kortárs Éptészeti Központ. A DANUrB projektben a KÉK olyan nagy programjai folytatódhatnak Budapesten kivül és nemzetközi viszonylatban, mint a Lakatlan, a Közösségi Kertek és a Budapest100.

Szeretettel meghívunk Titeket a programnyitó konferenciára 2017. február 15-én délután a budapesti A38 hajó fedélzetére, ahol többet megtudhattok a DANUrB-ról, és megismerkedhettek nemzetközi partnereinkkel is (a konferencia munkanyelve az angol).

Program:
12:30-13:00 Registration
13:00-13:40 Grand opening and welcome speeches
13:40-14:40 DANUrB programme and Lead Partner’ presentation
14:40-15:10 Coffee break
15:10-17:00 DANUrB Partners’ presentation
17:00-17:30 Coffee break
17:30-18:50 DANUrB Associated Pertners’ presentation
18:50-19:00 Concluding remarks on DANUrB programme
19:00-21:00 Movie screening, Networking

Regisztráció:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNTpT1k9PG8JYTAoXxFXt4fCRP2pTVSg9ldnNrz89UUUvXJA/viewform
Kérjük, töltse ki visszajelzésként!/

Ha naptáratok nem engedné, hogy a megnyitó rendezvényen találkozzunk, akkor a honlapon illetve a DANUrB Facebook-oldalán találtok több információt és követhetik nyomon az eseményeket. Kapcsolódjatok a DANUrB hálózatához!

A konferenci zárásaként gyertek el a Pecha Kucha Night Budapest Vol 53. - The Budapest New Technology Meetup 10. születésnapi eseményére.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Elindult a BME nemzetközi kutatási programja

Elindult a BME nemzetközi kutatási programja

A DANUrB+ Interreg program a regionális és települési fenntarthatóság erősítését szolgálja.

Kontyolt tető vs napelem, avagy mire jó egy Települési Arculati Kézikönyv

Kontyolt tető vs napelem, avagy mire jó egy Települési Arculati Kézikönyv

Az építészeti útmutatók útja Írországból Magyarországra és Erdélyen át vissza.

A beton az oka mindennek?

A beton az oka mindennek?

Az Architecture of Emergency konferencia résztvevői azonnali mentalitásváltást és a betonnal való leszámolást sürgetik.

Hirdetés