Amikor barátok kollaborálnak a tervezésen

A San Franciscó-i Silver Lining House-t úgy tervezték, hogy lakói figyelemre méltó bútor- és művészeti gyűjteményének bemutatóhelyéül, valamint munkájuk laboratóriumaként szolgáljon. A projekt a Mork-Ulnes Architects és a tulajdonosok, Bruce Damonte építész-fotós és Alison Damonte belsőépítész közötti hosszú távú együttműködésének és barátságának az eredménye.

 


Az épület San Francisco Bernal Heights negyedében található. Ez a dombos városrész az alapkőzetének köszönhetően a város nagy részével ellentétben túlélte a hírhedt 1906-os földrengést és tűzvészt. A katasztrófa után ráadásul virágzásnak indult a környék, hiszen bőséges földterület állt rendelkezésre ahhoz, hogy új házakat építsenek a kitelepítettek számára. Ebben az időszakban, 1908-ban épült az eredeti, Edward-korabeli ház.

 

 

„Már több mint 15 éve dolgoztunk együtt barátunkkal, Bruce Damonte építészeti fotóssal, amikor feleségével, Alison Damonte belsőépítésszel megkeresett minket, hogy újítsuk fel San Franciscó-i házukat. Már a kezdetektől fogva tudtuk, hogy izgalmas együttműködésnek nézünk elébe, amely érdekes egyensúlyt teremthet a mi reduktív hajlamaink és az ügyfelünk/barátunk túláradó és maximalista impulzusai között, akinek a stílusát mindig is csodáltuk” – mondta el Casper Mork-Ulnes. 

 


A sors fintora, hogy miközben már javában zajlott az újratervezés, 2017 karácsony estéjén tűz ütött ki az épületben. Bár ez a szerencsétlen eset a felújítás léptékének újragondolására kényszerítette a tervezőket, a házaspár célja ugyanaz maradt: egy olyan otthon megalkotása, amely a művészet és az inspiráció kapszulájaként tud funkcionálni. A ház külseje fekete színt kapott, nem pusztán a tűzre utalva, hanem inkább azért, hogy absztrakt háttért tudjon biztosítani a gazdag gyűjteményüknek.
 

 

„A ház arányai, a léptéke és a tömegalakítása a nyeregtetős szomszédoktól inspirálódott, amelyek a meredek, tipikus San Franciscó-i utcaképre feküdnek fel. A szándék az volt, hogy az új ház kitöltse azt az űrt, amelyet a tűz hozott létre” – tette hozzá Mork-Ulnes.

 

 

Forrás: sajtóanyag

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A Balaton partjától öt percre áll ez a minden oldalról eltérő, változó formájú családi ház

A Balaton partjától öt percre áll ez a minden oldalról eltérő, változó formájú családi ház

A siófoki Horváth ház ellene megy a trendeknek, remek példát mutatva arra, hogy e kifordított életet élő város állandó lakói hogyan képesek identitásukat kifejezni. Erről szóló cikkünket a 161-es, 2020/5-ös lapszámból közöljük.

Szerényen bújik meg a Pilisben ez az emberarcú, nyeregtetős családi ház

Szerényen bújik meg a Pilisben ez az emberarcú, nyeregtetős családi ház

Egyszintes léptékű, barátságos családi ház épült Pilisborosjenőn, a Nagy-Kevély oldalában. Erről szóló írásunkat a 112-es, 2014/4-es lapszámból közöljük.

Fontos volt a létrehozandó terek teljes kihasználtsága ennél az apró egri háznál

Fontos volt a létrehozandó terek teljes kihasználtsága ennél az apró egri háznál

Kis alapterületből hozták ki a lehető legtöbbet a tervezők, ez a vidéki családi ház így igazán élhető lett. Erről szóló írásunkat a 192-es, 2024/4-es lapszámból közöljük.

Hirdetés