Védett budapesti épületek a FUGA szeptember 14-én nyíló kiállításán.

Hirdetés

A FUGA 2022. szeptember 14-én új kiállítással folytatja programját. Az Eklektikától a brutalizmusig – 2017-2022 között feltárt építészeti értékek Budapesten című tárlat a Főváros kezdeményezésére jött létre.
 

 

A kiállítás a címben említett időszakban fővárosi védelem alá került épületeket veszi számba. Aktualitását adja a huszadik század építészeti emlékeinek egyre szaporodó bontása, veszélyeztetetté válása. Ennek nyomán 2022 tavaszán Budapest több mint 100 épületet helyezett helyi védelem alá.

„Bő 120 és alig 50 éves házak egyaránt vannak köztük, mert ahelyett, hogy önkényesen kiválasztanánk egy-egy korszakot, a város valódi történetét, valódi múltját védjük” – írta akkori Facebook bejegyzésében Karácsony Gergely főpolgármester.

 

A mostani kiállítás nagyobb időtávot, az elmúlt öt évet tárja a közönség elé. A tárlatot Erő Zoltán budapesti főépítész így ajánlja az érdeklődők – szakmán belüliek és kívülállók – számára:

A következő fontos következtetésekre juthattok, ha eljöttök:
- a FUGA működik,
- a Fővárosi értékvédelem működik és újdonságokkal szolgál,
- Budapest mindig tele van meglepetésekkel. 

 

Megnyitó:  2022. szeptember 14., szerda 16:00 órakor
A kiállítást megnyitja: Karácsony Gergely főpolgármester
Közreműködik: Barta Gyöngyi – cselló
Megtekinthető: 2022. október 16-ig, szerda-vasárnap 14.00 – 19.00 óráig

 

A kiállítás Budapest Főváros Önkormányzata, Főpolgármesteri Hivatal, Várostervezési Főosztálya jóvoltából jött létre.

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Miről beszélünk? 2.0 - Fónagy Dóra kiállítása

Miről beszélünk? 2.0 - Fónagy Dóra kiállítása

Fónagy Dóra és a Solinfo Group szeretettel vár mindenkit május 28-án a Solinfo Group - Kerakoll Design House eseményére.

Már fel lehet terjeszteni fiatal jelöltet az idei Nagy Bálint Építészeti Díjra

Már fel lehet terjeszteni fiatal jelöltet az idei Nagy Bálint Építészeti Díjra

Felhívást tett közzé a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Építőművészeti Osztálya a fiatal építészek elismerésére alapított 2026-os Bálint Építészeti Díjra történő felterjesztésre.

Fontos pályázatot hirdettek meg a 20. Velencei Építészeti Biennále kapcsán

Fontos pályázatot hirdettek meg a 20. Velencei Építészeti Biennále kapcsán

Már lehet pályázni a Biennálé Magyar Pavilonjában rendezendő kiállítás kurátori megbízatására.

Hirdetés