3D nyomtatott széket, kísérleti lámpákat, újraértelmezett asztalokat mutattak be.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Formatervező Tanszéke másodszor vett részt a világ egyik legnagyobb bútorkiállításán, a Stockholm Furniture and Light Fairen. A stockholmi bútorvásár idén ünnepli 70. évfordulóját, 1951-es alapítása óta képviseli a skandináv bútortervezés hagyományait és értékeit.

Az ötnapos rendezvény három nagyobb részből áll, melyek közül a Greenhouse szekcióban mutatkoznak be a legfrissebb fiatal tervezők és a legkreatívabb designiskolák. Itt kapott helyet a MOME Forma standja, ahol 11 végzős és frissen végzett hallgató bútor- és lámpaprototípusa került bemutatásra, köztük 3D-nyomtatott szék, személyre szabott asztalok, pihenő- és tárolóbútorok, valamint új innovatív tervezési megoldásokat felsorakoztató világítótestek.

Fotó: MOME Design Intézet

Az egyetemi hallgatók hazai és nemzetközi láthatóságának növelését a Design Intézet tanszékei első számú célkitűzésüknek tartják, ezért egyre több lehetőséget és felületet biztosítanak a diákok külföldi bemutatkozására.

Oktatás a MOME Formatervező Tanszékén

A designoktatás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen több évtizedes tradíción és folyamatos innováción alapszik.

A MOME nemcsak egy oktatási központ, de 140 éves múltjával a szakma think-tankjeként is fontos szerepet tölt be magyar kreatíviparban és kultúrában.

A Formatervező Tanszék képzési struktúrája három különböző megközelítésen alapszik: vállalati és gazdasági szemlélet, experimentális tervezés és rendszergondolkodás. A program keretében a hallgatók olyan problémamegoldó, intellektuális attitűdöt sajátítanak el, amely által még nyitottabbak lesznek az új ötletekre és a kritikus gondolkodásra.

Fotók: MOME Design Intézet

A tanszék Bútortervezés Programja keretében létrejött munkákat a kísérletezéssel elért új szerkezeti megoldások, izgalmas formaalakítás, és meglepő anyagtársítások jellemzik. A tervezési feladatok fókuszában a műhely-centrikus tervezés, és a hagyományos technikák újraértelmezése áll. A leendő bútortervezők folyamatos modellezések révén minden projekt végén eljutnak a prototípus és műszaki tervek elkészítéséig. A meghatározott témakörökben, minden hallgató saját magának találja meg azt a problémakört, amellyel foglalkozni szeretne, az élet minél változatosabb területeiről. Ezt jól felépített designszemléletű kutatás és szisztematikus kísérletezési és tervezési folyamat követi.

A kiállításon résztvevő hallgatók és frissdiplomás  tervezők:
Becker Dóra
Czikkely Anna
Csoma Sarolta
Hevesi Annabella 
Kispál Márton
Kovács Alexandra
Németh Dóra
Ollé Gellért
Péni Brigitta
Pinezits Petra
Sipos Anna 

A kiállításon résztvevő oktatók: Pais Panni, Püspök Balázs

Témavezetők: Juhász István, Kerékgyártó András, Lakos Dániel, Püspök Balázs

Projektmenedzser: Barna Máté




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Hamarosan nyit a MOME étterme

Hamarosan nyit a MOME étterme

Elérhető árú, változatos, minőségi gasztronómiai tartalommal.

Kreativitást ösztönző nagykövetségi étkészlet és az iskolai közétkeztetésben használható játékos, praktikus tárgycsalád

Kreativitást ösztönző nagykövetségi étkészlet és az iskolai közétkeztetésben használható játékos, praktikus tárgycsalád

A  Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Kerámiatervezés mesterképzési szak két diplomamunkáját mutatjuk be.

Építsd fel a családodat! – játékterápiás segítő eszköz a MOME Formatervező Művész tanszék mestermunkái között

Építsd fel a családodat! – játékterápiás segítő eszköz a MOME Formatervező Művész tanszék mestermunkái között

Pataki Katalin mestermunkájában egy olyan összerakható játékterápiás eszközt alkotott meg, ami ötvözi a bábjáték és a családrajz terápiás alkalmazását. 

Hirdetés