Öt éven belül újrahasznosított papírra cserélik őket.

"A gyerekek elmondták a véleményüket, mi pedig hallgatunk rájuk" - nyilatkozta Niels B. Christiansen, a Lego Group vezérigazgatója. A vállalatvezető szerint az elmúlt időkben sok levelet kaptak gyerekektől, akik arra kérték őket, hogy száműzzék az egyszer használatos műanyag zacskókat, ez pedig egybecseng a Lego azon törekvésével is, hogy a jövőben újrahasznosított papírzacskóba csomagolják a kedvelt építőkockákat. 

A játékgyártó cég 2020 februárjában jelentette be, hogy 2030-ig szeretnének áttérni az újrahasznosított és biológiai alapú anyagok használatára a gyártás során, a műanyagot teljesen kiiktatnák és áttérnének a cukornádból vagy fából történő kockagyártásra.

Ehhez a törekvéshez jól illeszkedik a műanyag tasakok lecserélése újrahasznosítható papírzacskókra, amelyre öt évet adott magának a Lego.

Már csak azért is szükséges ez, mert évente nagyjából 90.000 tonna műanyagot használ fel a cég a kockák és a csomagolás előállításához, bár eddig azzal érveltek, hogy a kockák örök életűek, nem kell kidobni őket, így pedig csak kis részük kerül vissza hulladékként a környezetbe. Ha valaki szeretne megszabadulni a feleslegessé vált játékoktól, akkor a Lego Replay program segítségével bárki elajándékozhatja őket rászoruló gyermekeknek. Ez a lehetőség azonban egyelőre csak az Egyesült Államokban és Kanadában adott, de szeretnék már országokra is kiterjeszteni.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Legótelep

Legótelep

Nincs gáz!

Nincs gáz!

Tilos lesz az egyedi gázfűtés az újépítésű lakásokban Bécsben.
 

A fenntartható tervezési koncepció bevezetésének három lényeges szempontja (X)

A fenntartható tervezési koncepció bevezetésének három lényeges szempontja (X)

A zöld technológiáknak és a tervezés felelős megközelítésének köszönhetően az építési ágazat jelentős mértékben befolyásolhatja napjaink globális ökológiai válságának kimenetelét. Miért olyan lényeges az ökológiai transzformáció az építőipari ágazat (AEC: Architectural Enginieering Construction) esetében?

Hirdetés