Noa könyvtára

Klasszikus Bibliai történet ihlette a  noa* új könyvtárkoncepcióját.

A közös munka erejében hisz a noa* fiatal építészekből és designerekből álló csapata. A holisztikus szemléletű, stratégiai gondolkodású bolzanói és berlini székhelyű stúdiót 2010-ben alapította Lukas Rungger és Stefan Rier. Pályájuk első felében szerzett nemzetközi tapasztalataikat folyamatosan beépítik projektjeikbe. A European Library of Information and Culture (BEIC, Európai Információs és Kulturális Könyvtár) „Tree of knowledge” (A tudás fája) fantázianevű, futurisztikus épületét Milánó szomszédságába, a nyugodt Porta Vittoriába vizionálták.

 

 

A projekt kapcsán kialakított természetes táj és az épület felső gyűrűjébe telepített virágzó kert a könyvtár építészeti jellegzetességei. „Ahogy a könyvek borítói is egy-egy történetet rejtenek, úgy A tudás fája könyvtár zöld környezete mögött is bárki számára elérhető ismeretanyag bújik meg” – fejtegeti a noa* network. A könyvtár, beleértve az erdőkkel és repülő könyvekkel tagolt tető szürreális atmoszféráját is, ideális feltételeket teremt az új tudás megszerzésére.

 

 

A noa* a projekt-előkészítés részeként határozta meg azokat a sarokpontokat, melyek megvalósítása elengedhetetlen egy 21. századi könyvtár tervezésekor. A stúdió csapata így a kreativitás ihletet adó csomópontjaként és az új ismeretek megszerzéséhez szükséges ösztönző közegeként képzelte el, formálta meg a létesítményt. A bonyolult építészeti szerkezetet a BEIC védjegyeként az átható természeti táj és a virágzó tetőkert fogja egységbe.

 

 

„A tudás fája” épülete összesen kilenc szintes. A fő szint az első emelet, ahol egy kanyargó promenád vezeti végig a látogatót a teljes épületen. A belső sétány hangulatos, gazdag programot kínál. Az enteriőr világa minden szinten, az épületből kilépve is, megszakítás nélkül folytatódik. A legfelső szintre egy könyvtoronyban lévő különleges, automatikusan felemelkedő lifttel juthatunk fel, ahol a létesítményt a 200 férőhelyes, körkörös előadótér 360 fokos milánói panorámával határolja.

 

 

A „könyvlétra” egész élménye olyan, mintha egy fára másznánk fel egy buja kert végében. Az érzés nem is olyan csalóka: az építészeket az Édenkert világa ihlette a tervezés során, ahol a és a Rossz tudás fája nő. A BEIC tetején a noa* egy földi Édent teremt újjá, ahol az ismeretlen világok felé forduló ember számára a tudás ünnepelt szépség és folyamatos ösztönzés is egyben.

 

 

noa* network of architecture | Web | Facebook | Instagram
Dima Visualization
 | Web | Facebook | Instagram

 

Forrás: Designboom

 

 

További képek és rajzok a galériában!




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Noa könyvtára

Noa könyvtára

Klasszikus Bibliai történet ihlette a  noa* új könyvtárkoncepcióját.

Bemutatták a megújuló Szentlélek tér látványterveit 

Bemutatták a megújuló Szentlélek tér látványterveit 

Az Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat célja, hogy a Szentlélek tér és környéke igazi találkozóponttá váljon.

Online az online kiállításszervezésről

Online az online kiállításszervezésről

Nemzetközi tapasztalatok a Közép-Kelet-Európából.

Hirdetés