Átadták a Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíjat.

Az idei nyertesek pályamunkái közt van algafarm, moduláris cipő, adaptív építészeti koncepció és köztisztasági munkát segítő formabontó jármű is. A tizenhat ösztöndíjas hallgató fél éven át havi 150.000 forintos támogatásban részesül, továbbfejlesztett munkáikat pedig később egy kiállítás keretében is láthatja majd ősszel a nagyközönség.


A kiemelkedően tehetséges hallgatók érdemi díjazását fókuszba helyező ösztöndíjat a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány hívta életre 2020-ban, korábban hasonló ösztöndíjprogram nem létezett az egyetemen. A támogatás a hallgatói munkák fejlesztése mellett a résztvevők iparági kompetenciáinak és gyakorlati tapasztalatainak fejlesztésére is lehetőséget teremt.
 


A nyertes pályamunkák témái közt az idei szemeszterben is nagy számban jelentek meg az ökológiai fenntarthatóság és a különböző társadalmi problémákra adott válaszok. Kiemelkedő koncepciók születtek a mobilitás, az építészet, a fotográfia, és a tárgyalkotás, valamint a digitális terméktervezés területén is.

A díjakat Böszörményi-Nagy Gergely, az egyetem alapítványi elnöke és Fülöp József rektor adták át a hallgatóknak ünnepélyes keretek között. A pályázat névadója, a formatervezés legendás alakja, Stefan Lengyel emeritus professzor az eredményhirdetésen videóüzenetben gratulált a díjazottaknak.
 


Kiemelte, hogy a pályázati anyagok jól tükrözik az oktatás magas színvonalát, a hallgatók szakmai útját és fejlődését. Utalt Moholy-Nagy híres mondatára, amelyben úgy fogalmaz:

nem a tárgy, az ember a cél.

Véleménye szerint a nyertes hallgatói munkák koncepciói is pontosan ezt a szemléletet követik.


Az idei ösztöndíjasok teljes névsora ITT olvasható.


Az egyetem Design, Építészeti, Média és Elméleti Intézetének hallgatói a Kiválósági Ösztöndíj programban a félév során készült munkáikkal vesznek részt. Az ösztöndíj különlegessége, hogy az első fordulóban a diákok egymást jelölik erre az elismerésre, a második körben pedig az egyetem vezetőiből, oktatóiból és szakemberekből álló zsűri választja ki a 16 nyertes pályaművet.

Idén a zsűri munkájában először vett részt Dr. Aczél Petra, egyetemi tanár, Molnár Péter, a Design Intézet igazgatója, valamint több külső szakember is, többek között Rétfalvi Gábor, a G-Green Interior ügyvezetője és Botond Szabolcs, a Visual Europe Group vezetője csatlakoztak a MOME döntőbizottságaihoz.

 

Forrás: sajtóanyag

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Illatórát készített egy fiatal magyar designer

Illatórát készített egy fiatal magyar designer

Cséffay Alexandra (MOME Formatervező Tanszék) diplomamunkája.

Hőre és fényre változó innovatív designmaszkok a MOME-tól

Hőre és fényre változó innovatív designmaszkok a MOME-tól

Ne csak kötelező nyűgként tekintsünk a maszkokra!

Hirdetés