Bemutatkoznak a 2020. és 2021. évi Moholy-Nagy Formatervezési Ösztöndíjprogram ösztöndíjasai.

Június 29-én, azaz ma 17:00-kor nyílik a 2020. és 2021. évi Moholy-Nagy László Ösztöndíjprogram ösztöndíjasainak kiállítása az Einspach Fine Art & Photography galériában.


A 34 éve alapított Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj célja, hogy segítse a fiatal formatervezők szakmai fejlődését, piacra lépését, elhelyezkedését vagy akár saját márkájuk megalapítását – ezzel is hozzájárulva a magyar tárgy- és környezetkultúra fejlesztéséhez, a hazai gazdaság versenyképességének növeléséhez. A féléves program szakmai támogatást, mentorációt, vállalati együttműködést, védett környezetű piaci tapasztalatot nyújt a pályakezdőknek. Az egykori ösztöndíjasok közül többen oltalommal is rendelkeznek.

„Az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala adatai szerint a közösségi formatervezésiminta-oltalmi bejelentések száma évről évre emelkedik. A Magyarországra is kiterjedő hatállyal benyújtott közösségi bejelentések száma 2020-ban több mint 30 ezer, az azokban foglalt minták száma pedig több mint 99 ezer volt. Ezek a számok is egyértelműen azt mutatják, hogy a hazai iparnak nagy szüksége van a formatervezőkre” – emelte ki Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Magyar Formatervezési Tanács elnöke.

A korábbi években is számtalan izgalmas projekt született, amelyeket rendszerint kiállításon is bemutatnak. A Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj 2020. évi és 2021. évi ösztöndíjasainak munkáit idén együtt állítják ki egy nagyobb, közös kiállításon, amelynek megnyitóját június 29-én tartják az Einspach Fine Art & Photography galériában. A tárlatot Pomázi Gyula, a Magyar Formatervezési Tanács és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala elnöke nyitja meg.
 

A kiállításon bemutatkozó díjazott designerek és munkáik:

2020. ÉVI ÖSZTÖNDÍJASOK | Andrási Edina – Lumimóza porcelánlámpa, Góg Angéla – Laska: magyar száraztészta határozó és az elkészítéséhez szükséges tárgyegyüttes, Hlatki Dorottya – Mesmerize: archetipikus terek tapétasorozat, Nagy Krisztina – Moduláris elemekből építkező bőrkárpit, Szalkai Dániel – Sensorism: generatív technológiák fejlesztése, Tóth Ádám – Sorolható belsőépítészeti struktúrák, Veres Adrienn – Infinity ülőbútor, Veress-Veszprémi Lili – Vadkert
 

Góg Angéla | Laska (Fotó: Rácmolnár Milán)



2021. ÉVI ÖSZTÖNDÍJASOK | Hlatki Dorottya – Kamara: tapétarendszer, Király Adrienn – itt-ott: játékkollekció létrehozása vajdasági kézművesekkel együttműködésben, Knetik Dóra – Vissza a természetbe: Herendi-piknik a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. számára, Kókai András – Clift Train: interaktív edző mászófal, Miklósi Ádám – Uppgradera 2021, Söptei Eszter – Kiterítve: Textilminta kettős célú használatra, Szalai Bálint – itthon. teáskészlet: gyógyteafőző készlet létrehozása vajdasági kézművesekkel együttműködésben, Vándor Krisztina – Jaquard dekortextil kollekció
 

Szalai Bálint | itthon. teáskészlet
 

Az ösztöndíjasok munkái 2022. július 15-éig tekinthetők meg az Einspach Fine Art & Photography galériában (1054 Budapest, Hold utca 12.). További információ az esemény Facebook-oldalán.



Már a 2022. évi ösztöndíjasok névsora is nyilvános, róluk egyelőre bővebben a Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj Facebook-oldalán olvashattok

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Design – Üzlet – Jóllét

Design – Üzlet – Jóllét

Beszélgetés a Manooi és az Onyx Műhely vezetőivel június 29-én, a Design Világnapján.

Jön az első Placemaking Days Budapest

Jön az első Placemaking Days Budapest

Fókuszban a közösségi, fenntartható és inkluzív városi terek.

Építészet és design korszerű találkozásai | Budapest Design Week

Építészet és design korszerű találkozásai | Budapest Design Week

Várja a jelentkezéseket a legnagyobb hazai designfesztivál.

Hirdetés