Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program és a Budapesti Metropolitan Egyetem.

Stratégiai partnerként segíti a Budapesti Metropolitan Egyetem a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program minél sikeresebb megvalósítását. Az egyetem, mint a kommunikáció, a turisztika és a kreativitás elismert hazai oktatási és kutatási központja, számos területen támogatja majd a VEB 2023 EKF munkáját. Az együttműködés részeként a hallgatók, az oktatók és a VEB2023 EKF együtt dolgoznak majd annak érdekében, hogy a Veszprém – Bakony – Balaton térsége egy sikeres kreatívipari régióként legyen vonzó kulturális célpont.
 

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program együttműködése keretében a METU szakmai tapasztalataival segíti a hallgatók, az oktatók, valamint az EKF program megvalósítói és partnerei együttműködését.

A VEB2023 EKF elsősorban a kulturális, az ökológiai, és a képzőművészeti projektekben számít az egyetemisták friss, kreatív és új szemléletű ötleteire, javaslataira, de a projektek megvalósításba is szívesen várja a hallgatókat.

A stratégiai megállapodás részeként a partnerek együttműködnek az VEB2023 EKF design és innováció területét is magában foglaló programjaiban, megosztják egymás partneri kapcsolatrendszerét és bővítik az együttműködés további lehetőségeit a Veszprém-Bakony-Balaton térségben megvalósuló kreatívipari régió megteremtése érdekében.  
 

Fotó: Máhl Kornél,  VEB2023 EKF

A szerződést Markovits Alíz, a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. vezérigazgatója és Prof. Dr. Bachmann Bálint, a Budapesti Metropolitan Egyetem rektora írta alá. A megállapodással a mai naptól intézményesült formában is megkezdődik a hosszútávú együttműködés, amellyel jelentős kreatív tudásbázis vonható be az Európa Kulturális Fővárosa programsorozatba. Az aláírás után Markovits Alíz elmondta:

A veszprémi Pannon Egyetemmel tavaly júliusban, majd idén tavasszal a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemmel megkötött, és a most aláírt megállapodás mind azt a célt szolgálják, hogy Veszprém és a régió az Európa Kulturális Fővárosa cím segítségével a térségben az ország egyik legjelentősebb kulturális-kreatív régiója legyen.”

Az, hogy diákjaink és oktatóink részt vehetnek a Veszprém - Bakony – Balaton térség kulturális fejlesztésében, egyedi lehetőség számunkra. Üzleti, turisztikai, kommunikációs és művészeti kurzusaink, azaz teljes képzési portfóliónk szorosan kapcsolódik a VEB2023 EKF projekthez. Oktatóink tudásbázisának, valamint hallgatóink kreatív ötleteinek bevonása mindkét fél számára hasznos szakmai tapasztalat lehet” – tette hozzá Prof. Dr. Bachmann Bálint.

 

Forrás: sajtóanyag




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A METU hallgatói letesztelték az új hirdetési felületet

A METU hallgatói letesztelték az új hirdetési felületet

A LuxRoll újítást hoz a vizuális megjelenítés területén, a cég pályázatot írt ki az egyetem diákjainak.

Hallgatók terveztek művészi igényű fényinstallációt

Hallgatók terveztek művészi igényű fényinstallációt

Post Nubes Lux a Led-field fényírást és a háromdimenziós felhőpixelt mutatta be.

Öt díjat hoztak el a METU hallgatói az OTDK-ról

Öt díjat hoztak el a METU hallgatói az OTDK-ról

Táskakollekció, flakon babáknak, sütőedény, textilképzés és lámpa a díjnyertes alkotások között. 

Hirdetés