A logó a Magyar Nemzeti Múzeum részére készült.

Hirdetés

Neves nemzetközi elismerést kapott a Campona Victrix logójának tervezője, Vasvári Péter. A Magyar Nemzeti Múzeum új, nagyszabású projektjének arculati eleme a WOLDA – Worldwide Logo Design Award díjazottja lett.

A logó felépítése: C + V + vonal + erőd = sisak / Tervező: Vasvári PéterCampona katonai tábora Budapest XXII. kerületében, Nagytétény központjában fekszik, amely a római birodalom egyik pannóniai határvonalaként ismert. Mint kiemelt magyarországi pont, nem kevesebbre, mint Világörökség címre kapott jelölést.

A tábor egy birodalmi jelentőségű történelmi esemény színtere is volt a IV. században, amelyet a római történeti hagyomány is megőrzött. Mindezt kihasználva, a Magyar Nemzeti Múzeum új, egyedi arculatú turisztikai attrakciót tervez Nagytétényben, amely egy látogatóközpont, egy kiállítás, valamint a LimesInfoCentrum kialakítására irányul, és egy szabadtéri látványosságoknak és rendezvényeknek helyet adó régészeti parkhoz kötődnek.

A Campona Victrix nevű projekt arculatának logóját Vasvári Péter tervezte, amellyel nevezett a 11. WOLDA – Worldwide Logo Design Award-ra (Nemzetközi Logótervezési Nagydíj), és amivel az Award of Excellence (Kiválósági Díj) győztese lett.

A logó ereje egyszerűségében rejlik: a szimbólum gyakorlatilag egyetlen vonalból áll, melyből kiolvasható a projekt nevének monogramja, emellett a szimbólum egyszerre emlékeztet erődítményre, római korú sisakra sőt, még egy régészeti korú edénytöredékre is.

Magához a kétszavas felirathoz, két különböző betűtípust használ – talpas és talpatlan fontokat -, amelyekben szintén ott van a múlt és a jövő, a klasszikus és a modern kettőssége, ami utal a régi megőrzésének fontosságára éppúgy, mint a fejlődésre, nyitásra az új felé.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Szépségverseny indul társasházaknak

Szépségverseny indul társasházaknak

Négy kategóriában keresik a legszebb épületeket.

Egy olasz designer újratervezte a világ legrosszabb logóit

Egy olasz designer újratervezte a világ legrosszabb logóit

Mert egy brand logó teljes siker vagy akár totál bukás is lehet.

Középület kategóriában is szavazhatsz az Év háza pályázaton

Középület kategóriában is szavazhatsz az Év háza pályázaton

A Családi ház, lakóépület kategória szavazása lezárult, a Középületéé elindult.

Hirdetés