A fény, ami víz alatti érzést kelt

MOME x BE LIGHT! pályázat, 2. rész.

Folyamatosan mutatjuk be a MOME x BE LIGHT! kurzushetére érkezett pályázatokat, ezúttal a REFRACTION című munkát, ami olyan érzést kelt, mintha a víz alatt sétálnánk.

Turi Andris, Pál Judit és Lábady Leó egy multifunkcionális közösségi tér átjáróját választották Budapesten. Az átlagosnál hosszabb átjáró elegendő időt biztosít mély benyomást tenni a vendégekben.

„Mivel a fények egy texturált plexi mennyezet alá kerültek, a koncepció víz alatti érzést kelt az átsétáló emberekben.

Amint bejutunk, a lámpák a plafontól távolabb kerülnek, így egyre lágyabbá és szélesebbé válik a megvilágítás, aminek a célja, hogy jelezze az elmélyülés érzését a bejutás időtartama alatt” – írta a projektről a BE LIGHT! Facebook-oldala, ahol még több projektet találsz.

A BE LIGHT! világítástechnikai cég együttműködése a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemmel idén év elején indult. A program szakmai előadásokkal indult, amelyet a BE LIGHT!, valamint Püspök Balázs tartott. Itt a világítástechnika és a fénytervezés alapjaival lehetett megismerkedni, majd a diákok 3-4 fős teameket alkotva nekiálltak a koncepciók kidolgozásának. A MOME x BE LIGHT! pályázat a Lighting Design határait feszegeti különböző tervezési körülmények között Püspök Balázs, a MOME új akadémiai igazgatójának koordinációjával. A kurzus célja egyedi fényinstalláció, világítótest tervezése egy hotel funkciójú épület közösségi terébe.

Az előző hallgatói munkát itt találod.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A korszerű pedagógia terei

A korszerű pedagógia terei

Bocska Beáta Gimnázium újragondolva című diplomamunkája a MOME Építőművészeti MA szakán.

Hogyan foglaljuk vissza a természeti tájat a városi környezetben?

Hogyan foglaljuk vissza a természeti tájat a városi környezetben?

Michael Smythe előadása a MOME-n.

„Hátra kell lépni”

„Hátra kell lépni”

Beszélgetés Kozma Dániel tervezőgrafikussal.

Hirdetés