Így talán sikerül talán tudatosítani, hogy régi, elhasznált ruháknak is nagy értéke van.

Szenzációs megoldással rukkolt elő a H&M Stockholmban: a vásárlók a boltban megnézhetik, ahogy leadott, használt pulóvereikből újat köt a közszemlére tett kötőgép. A világ második legnagyobb ruhakereskedője így szeretné ösztönözni vevőit az újrahasznosításra. 

A vásárlók egyre tudatosabbak, a szabályok szigorodnak, így a kereskedők sem hagyhatják többé figyelmek kívül azt a tényt, hogy a textilipar az egyik legszennyezőbb szektor, és cselekedni kell. A technológia azonban nem tart még ott, hogy nagy tételben elő lehessen állítani zöld, fenntartható ruházatot úgy, hogy egy esetleges újrahasznosítás ne okozzon minőségromlást a textilben, de vannak már jó megoldások kicsiben.

Sok más globális céghez hasonlóan a H&M is megalkotta a fenntarthatósági stratégiáját, melynek megfelelően 2040-re szeretnének karbonpozitív vállalattá válni. Ennek egyik első lépéseként mutatták be az „újrakötő” gépet, amelyet a Hongkongi Textilkutató Intézet (HKRITA) fejlesztett ki. 

A régi ruhadarabokat újrahasznosítják, pulóvert, babatakarót vagy sálat kötnek belőlük, és a H&M azt tervezi, hogy ezekkel az új termékekkel bővítik majd kollekciójukat is.

Pascal Brun, a H&M fenntarthatósági vezetője a Reutersnek elmondta, hogy azzal, hogy az ügyfelek betekintést nyerhetnek abba, mi történik ruháikkal a kulisszák mögött, azt is sikerül talán tudatosítani, hogy régi, elhasznált ruháiknak is nagy értéke van. Azt egyelőre nem árulták el, hogy más üzletekben is megjelennek-e a kötőgépek.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Fenntartható bútorokat az egyetemekre!

Fenntartható bútorokat az egyetemekre!

A MATE Budai Campusában újrahasznosított anyagból készült, magyar designbútorokat adtak át

Házikó csillagos égbolttal
  • 2023-10-18 09:00
  • Deco

Házikó csillagos égbolttal

Ökotudatos nyaraló az egri borvidéken

Techno legenda Berlinből | INDUST-REUSE

Techno legenda Berlinből | INDUST-REUSE

Beszélgetés Dimitri Hegemannal, a Tresor klub és az Atonal fesztivál alapítójával

Hirdetés