Akkor értelmezhetünk és értékelhetünk igazán egy terméket, ha van szerencsénk találkozni magával a mesterrel, még inkább akkor, ha el is juthatunk alkotóműhelyébe.

Olyan ez, mint amikor bortúrán járunk, és a hűvös, nyirkos és enyhén cefrés illatfelhőben a borász a hordóból vagy a még címkézetlen és pihenő palackokból kínálja szebbnél szebb tételeit. Értelmet kapnak borai, áhítattal isszuk a borász minden szavát és a kóstolópohár tartalmát, és észrevétlenül belecsöppenünk egy misztikus és mámoros világba, ahol a szenvedély és kitartás testesítik meg a vállalkozás alappilléreit.

Na de jöjjünk fel a hűs pincéből, és repüljünk el a holland Scherpenzeelbe! Itt hasonló élményben részesülünk a prémium modulszőnyegeiről, luxus vinyl burkolatairól és a német nora gumiburkolatairól jól ismert Interface európai főhadiszállásán. Igaz, nem kóstolgatunk, nem gusztálunk, helyette csodáljuk a forradalmi és folyamatosan újjászülető designt, a technológia mögött meghúzódó hihetetlen következetes innovációt és a fenntarthatóság iránti roppant elkötelezettséget.

Folyamatos edukáció

Évről-évre egy tucat magyar tervezőt és ingatlanszakembert lát vendégül az Interface Scherpenzeelben a magyarországi forgalmazó ProInterier kollegáinak kíséretében. A tanulmányút oroszlánrészét az aktuális design trendek prezentálása, az Interface Concept Design szolgáltatás bemutatása, a vállalat elképesztő fenntarthatósági céljainak és eredményeinek megismertetése és egy izgalmas gyárlátogatás teszik ki.

Interface Concept Design

A vállalat által tervezőknek és megrendelőknek többnyire ingyenesen és opcionálisan nyújtott Concept Design szolgáltatás világszerte elérhető. A konzultációba a ProInterier kollégái is bekapcsolódnak, ez utóbbi hidat képezve a tervező és az Interface között. A megrendelői büdzséhez igazítva közös cél a megálmodott design megvalósítása oly módon, hogy a burkolandó felületek adottságait, a felhasználási igényeket és az adott ingatlan zöldminősítési céljait is figyelembe vegyék. A budapesti bemutatóteremben minden design elérhető, ezek kiválasztása után készülnek az alternatív burkolattervek és a kivitelezést segítő pontos kiosztás.

Szerethető és újrahasznosítható karbon

Világviszonylatban az Interface úttörőnek számít a fenntarthatósági célkitűzései és az elért eredményei terén, ezeket a vállalat 2016-ban útnak indított, tudományos alapokon nyugvó Climate Take Back programja testesíti meg. Az Interface alapítója, Ray Anderson öröksége és szellemisége jegyében a Climate Take Back missziója a karbonnegatív státusz elérése 2040-re (ezzel bőven túlteljesíti az ENSZ Párizsi Megállapodásában 2050-re kitűzött karbonsemlegességi célokat).

A globális felmelegedés árnyékában bolygónk órája ketyeg, ezért fenntarthatósági célkitűzéseire ráerősítve az Interface 2024-ben meghirdette az ’all in’ politikáját: Avoid. Reduce. Store. Inspire. A szennyezési jogok vásárlása helyett a feladat a saját karbon-kibocsájtást minél jobban elkerülni, csökkenteni, tárolni a teljes gyártásra, üzleti működésre és az ellátási láncokra vonatkozóan.

Megtérülő befektetés az innovációba

Az Interface eddigi erőfeszítéseit tükrözi a GlobeScan/ERM Sustainability Institute Leaders Survey rangsorában elért stabil és előkelő pozíció: 2024-ben világviszonylatban a TOP 5, 1997 óta pedig stabilan a TOP 10 legfenntarthatóbb vállalat között teljesít (egyedüli burkolatgyártóként). Továbbá több mint két évtizede képviseleti szinten és tanácsadással működik együtt az USGBC-vel (United States Green Building Council ) és annak LEED ( Leadership in Energy and Environmental Design) minősítési rendszerével a zöld épületek és termékek piacának bővülése érdekében, és partnerségben áll számos környezetvédő projekttel (pl. NetWorks, NextWave).

További eredmények:

  • 363 karbonnegatív termék, mely szám folyamatosan emelkedik;
  • 51%-os természetes és/vagy újrahasznosított alapanyagtartalom;
  • 79% a gyártás során felhasznált újrahasznosított energia aránya;
  • ReEntry program a használt burkolatok újrahasznosítására;
  • Carbon Impact Statement kiállítása minden megrendeléshez, mely felhasználható az adott épület zöld minősítéséhez.

Mindannyiunkat érint és ezért mindenki feladata az előre tekintés és proaktivitás gyakorlása a globális felmelegedés kapcsán, legyen szó akár szelektív hulladékgyűjtésről, erdőültetésről vagy ez esetben a tudatos burkolatválasztásról. Ezért is tartja fontosnak az Interface, hogy a ProInterier közreműködésével rendszeresen invitálhassa meg a magyar építész- és ingatlanszakma képviselőit holland központjába, így a plusz tudás birtokában ezek a szakemberek a jövőben egy még zöldebb építészet jegyében alkothatnak tovább.

Forrás: Interface




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A modern üvegezés és az energia-megtakarítás

A modern üvegezés és az energia-megtakarítás

A Guardian fokozott szelektivitású hőszigetelő üvegei a legnevesebb zöldépítési szabványoknak is megfelelnek. 

EQUITONE szálcement homlokzatok az építészetben

EQUITONE szálcement homlokzatok az építészetben

Építész és építészhallgatói pályázat 2021.

Örökre rajtunk maradhat a maszk

Örökre rajtunk maradhat a maszk

Ha nem lépünk fel a légszennyezés ellen, a Covid után is maszkban kell majd járnunk.

Hirdetés