Mert a karantén elviselése elképzelhetetlen szellemi táplálék nélkül.

OCTOGON mindenkinek! A rendkívüli helyzetre való tekintettel az OCTOGON magazin 2020/02-es (158.) legfrissebb lapszáma teljes terjedelmében ingyenesen, online olvasható ITT. A print lapszámaink terjesztése zavartalan, ezt akár ki is próbálhatod egy megrendeléssel.

Kétség sem fér hozzá, szerkesztőségünk – és a húsz éve alapított OCTOGON magazin – történetében is rendkívüli lapszámként veheti kezébe az olvasó legfrissebb, idei második, a 158. OCTOGON-t. Noha szerzőink, szerkesztőink, fotósaink, munkatársaink még a koronavírus-járvány hazai megjelenése, a korlátozó intézkedések bevezetése előtt fejezték be a kéziratokat, az utolsó simításokon és a nyomdai leadáson már home office-ból dolgozott a lap alkotóközössége azon, hogy olvasóink a megszokott színvonalon jussanak hozzá a legújabb OCTOGON-hoz.

Néhány nap alatt nem pusztán a szerkesztőségi munka megszervezésében, hanem a lap terjesztésében is megnyugtató megoldásokat találtunk, köszönhetően a kiadó partnereinek.

Így az előző, műemlékes tematikájú lapszámunkból a 158-asba áthúzódó műemlék-rekonstrukciók (Eiffel Műhelyház, Ligeti-műteremház, a vári Lovarda és a Főőrség) bemutatása mellett egy igazán figyelemreméltó ausztriai síház-épületet Artmurban (Nagy Csilla és Tóth Zoltán, Artgoup), a Boldog Özséb kilátó épületét, vagy Ekler Dezső legújabb alkotását is megismerheti az olvasó friss magazinunkból. Címlapunkon a Neumann János Egyetem új campusának lenyűgöző épülettömbje szerepel (Bánáti + Hartvig Építész Iroda), illetve a most befejezett épületek és elsőként a magazinban bemutatott projektek sorában a Gutowski Robert és tervezőtársainak új pátyi templomáról olvashatnak. Kendik Gézáék tervei alapján egy egykori ipari épület alakult át, míg a bemutatott irodai terek közül a Telekom, az átépített Pajtás Étterem, a napjainkban éppen főszerepet játszó Netpincér irodáját ismerhetik meg belülről. Mindezeken túl a Zen Garden nyaralótelep, a Főfotó, a Lőrinc pap téri jezsuita templom „gyermekfoglalkoztatója” és az új játszóhellyel gyarapodó és megújuló Thália Színház gazdagítja a lap tartalmát.

Sokan vállaltunk önkéntes karantént, izolációt a járvány megállítása érdekében. A bezártság napjainak elviselése elképzelhetetlen volna az építészeti, a mérnöki szakmagyakorláshoz nélkülözhetetlen információk, magas színvonalú, jól szerkesztett „szellemi táplálék” nélkül. 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Pálya a magasban

156 - 2019/8

Két nagyon erős külföldi projekttel nyit az Octogon utolsó 2019-es száma: a Dundee Design Museumot Kengo Kuma, a bordeaux-i MÉCA épületét Bjarke Ingels irodája tervezte. Rögtön utánuk mindannyiunk vágya következik: egy négyévszakos nyaraló a Balaton északi partján, a Reload Építészstúdiótól. Körbenéztünk a BudaPart első két átadott lakóépületénél (Vikár & Lukács Építész Stúdió), és az ózdi Újváros Téri Általános Iskola tornacsarnokában (Csontos Györgyi DLA, Mixa Stúdió), a Gyarmati Dezső Uszodában (Plant-Atelier Péter Kis), és még ezzel sem ért véget a sportvonal, mert bejártuk az Illovszky Rudolf Stadiont (Vasas, BIM Design), illetve a szegedi Szent Gellért Fórumot is.

2019/7-es lapszám

155 - 2019/7

A 155-ös lapszámunkban többek közt különleges villaépületekről írunk, a Normafánál például az ősi japán vallás, a sintó is megjelenik Halmos Sarolta épületében, a Káli-medencében már messziről, az útról látható Sajtos Gábor építészék új épülete, míg Szombathely Az év háza különdíjat nyert családi házzal büszkélkedhet immár a Singer Designnak köszönhetően. De van élet a villákon túl is: hiánypótló összeállítás jelent meg a Solar Decathlonról, Molnár Szilvia a FERRUM Irodaház forradalmi megoldásairól, Bán Dávid a salgótarjáni Beszterce tér felújításáról írt. A lapot egy igazán különleges munka zárja, a LAB5 jegyezte Experimental Living néven futó lakórész.  

MOME campus 2019

154 - 2019/6

A 154-es lapszám a MOME nagyszabású campusfejlesztéséről szól, és persze jóval többről is. Átláthatóságról, az építészeti divat ignorálásáról, kreativitásról, időről és persze a hallgatókról, akik szintén hangsúlyosan jelennek meg az idei hatodik OCTOGON magazin hasábjain. 

Hirdetés