Madridban készült a kétszintes otthon, de gyorsan elköltöztették.

Költséghatékony, gyorsan összeszerelhető készházat tervezett a spanyol Baragano Architects. Az ihletet az asztúriai táj adta, míg az alapanyagok jó részét a természet.

Madridban gyártották, de 970 kilométerrel odébb, Asztúria zord hegyei közt szerelték össze a Casa Montana nevű készházat. A madridi Baragano Architectset egy angol tájépítész kérte fel egy második otthon megtervezésére, mert beleszeretett a méregzöld hegyekből álló északnyugat-spanyolországi tájba. Az iroda mérnökei az indusztriális megközelítés mellett döntöttek, így született meg az előregyártott ház, amit az ügyfeléllel együttműködve fejlesztettek, mindössze 41 millió forintnak megfelelő euróért.

A Madridban legyártott modulok megtervezése négy hónapig tartott, és egy 970 kilométeres út végén megérkeztek az angol tájépítész telkére. A modulok horgonyzott acéllemezből készültek, vékony falécekkel burkolva, és helyben szerelték össze őket. A fekete palatetőt egy helyi mesterember tette a helyére.

Száz négyzetméterével, két szintjével a ház kiválóan illeszkedik a csendes vidéki környezetbe, ahol kényelmes otthonként funkcionál. Alul a konyha és a nappali foglalja el a teret, a tornácra jókora üvegajtó és ablakok néznek. A fenti két hálószobát vékony polikarbonát fal választja el, amely átengedi a fényt, így világossá teszi a felső szintet. A házat fenntartható anyagokból készítették, energiahatékony, s ha a tulajdonosok elköltöznének, szétszerelhetik, és magukkal vihetik a kiválasztott új helyre.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Így épül a világ legmagasabb faháza

Így épül a világ legmagasabb faháza

A több mint 85 méter magas épületben szálloda, lakások és irodák lesznek.

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Két robotkaros 3D nyomtatóval, mindössze 450 óra alatt nyomtattak egy több mint 26 méter hosszú gyalogoshidat Kínában. A számítások szerint a hagyományos építésnél 33 százalékkal került kevesebbe printelni. 

Öt év sem kellett a teljes energiafüggetlenséghez egy dán szigeten

Öt év sem kellett a teljes energiafüggetlenséghez egy dán szigeten

Dániában komolyan veszik a környezetvédelmet – bár a helyiek egy része szerint nem eléggé. Nemrég tüntettek is a kérdésben szerintük körülményes, lassú döntéshozók ellen, méghozzá joggal, ha tudjuk, mit értek el például Samsö szigetén az elmúlt években.

Hirdetés