Világhírű építész kötött szerződést a Magyar Zene Háza tervezésére.

Június 10-én Sou Fujimoto, a világhírű japán építész aláírta a szerződést a Bartók Központ - Magyar Zene Háza tervezésére. A Városligeti tó partján, a volt Hungexpo irodák helyén a tervek szerint jövő nyáron kezdődik el az építkezés. Az új épülettel egy nyitott, közösségi, szórakoztatva tanító intézménnyel gazdagodik a magyar zenei élet.

A Bartók Központ - Magyar Zene Háza tervezésére 2014. őszén kiírt nyílt, nemzetközi tervpályázatra összesen több mint 168 pályamű érkezett a világ minden tájáról. Sou Fujimoto terve kiemelkedett a mezőnyből, a nemzetközi zsűri többek között az épület könnyed, transzparens megjelenését és a parkkal való harmonikus kapcsolódását méltatta. Fujimoto terve tökéletesen megvalósítja azt a pályázati kiírásban megfogalmazott igényt, mely szerint az intézmény maga is legyen műalkotás, 21. századi módon épületté vált zene. A japán építész, aki többek között a tajvani „Ázsia Eiffel-tornyát” vagy a Londonban a Kensington Gardens területén 2013-ban megtalálható Serpentine Pavilont is tervezte, légies, természet-ihlette, inspiráló épületeiről híres világszerte.

kép COPYRIGHT SIGN Liget Budapest

Ahogy Batta András, a Zeneakadémia egykori rektora, a Magyar Zene Háza-munkacsoport vezetője korábban elmondta, az új intézmény célja a zene csodáját közelebb vinni az emberekhez. Az épület három szintje - egy partitúra három szólamához hasonlóan - különböző, egymást kiegészítő funkciókkal bír majd. Az alsó szinten egy, a zenei csodák palotájához hasonlatos kiállító tér kap helyet, amely a hangok és a zene születését interaktív, újszerű installációk és applikációk révén személyesen is átélhetővé teszi. A középső szinten a közösségi élményeké és a koncerteké lesz a főszerep, míg a felső szinten oktatótermek és egyfajta zenei kísérleti központ működik majd.

kép COPYRIGHT SIGN Sou Fujimoto

A szerződést Sou Fujimoto mellett Mozsár István, a Városliget Zrt. vezérigazgatója és Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa látta el kézjegyével. A fejlesztés a tervek szerint 2015 decemberében a lepusztult Hungexpo épületek bontásával indul, az építkezés pedig 2016 nyarán veszi kezdetét. A látogatók várhatóan 2018 tavaszán vehetik birtokba a Magyar Zene Házát.

kép COPYRIGHT SIGN Liget Budapest

Az intézmény koncepciójáról a magyar zenei élet meghatározó szakemberei folytattak kerekasztal-beszélgetést a közelmúltban, amelyről készült videót itt megtekinthetik ITT. 
 

forrás:sajtóközlemény




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A brit építészet szívét is rabul ejtette az Aquaticum Debrecen Strandfürdő

A brit építészet szívét is rabul ejtette az Aquaticum Debrecen Strandfürdő

A brit RIBA Journal szerzője „mega fun” helyként jellemezte a BORD építésziroda által tervezett strandot.

„Akár éveket is megéri várni a városligeti fejlesztések teljes körű megvalósításáért”

„Akár éveket is megéri várni a városligeti fejlesztések teljes körű megvalósításáért”

2021-ben is folytatódnak az átadások a Városligetben, jön a Magyar Zene Háza, nő a park zöldfelülete.

Helyreállítják a római Colosseum küzdőterének padlóját

Helyreállítják a római Colosseum küzdőterének padlóját

Az elhúzható padlónak köszönhetően az ókori amfiteátrum a jövőben kulturális események helyszíne is lesz.

Hirdetés