Empty Budapest 2020 és Budapest megvár! címmel is készült egy-egy film a kihalt fővárosról.

A koronavírus-járvány miatt a világ számos (nagy)városában forgattak filmet az üres, kihalt utcákról, melyek utcái meglehetősen szürreálisan festenek az általunk ismerthez képest. Budapest sem lehet kivétel, két videó is készült róla a napokban. 

Előbb, a múlt hét végén a Roguex Studios forgatott egy lassú, vizuális effektek nélküli videót Empty Budapest 2020 címmel a városról, amely szerintük „a legszebb arcát mutatja” ilyenkor. A klipben turistacélpontok éppúgy feltűnnek, mint a gyakran taposott városi utcák, és a népszerűségére jellemző, hogy már közel 90 ezren látták a YouTube-on:

A másik filmet e hét közepén készítette a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ, Budapest megvár! címmel. Az imázsfilm a városlakóknak, a hazai és a külföldi turistáknak egyaránt üzen, méghozzá azt, hogy „csak együtt tudunk különleges hangulatot adni”, és kampányfilm lévén erősebben összpontosít a főváros ikonikus helyszíneire.

A filmen Feledi János koreográfus tánca látható, és Lukács Miklós cimbalomművész játéka hallható – ez az összjáték „tölti meg dinamikával a kihalt várost, abban a reményben, hogy a veszély helyét hamarosan visszafoglalja a Budapestre jellemző, barátságos fővárosi zsivaj” – ahogy a Turizmus.com fogalmazott.

A BFTK filmjét itt tudod megnézni.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Visszakapta a századfordulós állapotát a Budavári Palota első helyreállított épületrésze

Visszakapta a századfordulós állapotát a Budavári Palota első helyreállított épületrésze

Helyreállították a déli összekötő szárny eredeti homlokzatát.

Két pesti gyalogos-aluljáró is megújul

Két pesti gyalogos-aluljáró is megújul

Mindkettő az M3-as metró vonalán.

Kedves animáció készült a BIVAK Budapest Diákváros - Nagyvásártelep tervéhez

Kedves animáció készült a BIVAK Budapest Diákváros - Nagyvásártelep tervéhez

Az építészeti tervpályázaton első helyezést elért BIVAK rövid animációban mutatja be a Nagyvásártelep átalakulását 1932-től napjainkig.

Hirdetés