Ellenben a járvány megjelenésekor azonnal eltűnt a befektetői érdeklődés a kiskereskedelmi és vendéglátóipari ingatlanok iránt.

Az irodaházak 2020-ban is a legvonzóbb befektetési eszköznek bizonyultak a magyar kereskedelmi ingatlanpiacon – derült ki a Real Estate Intelligence Report 2021 – Hungary című kiadványból. Legújabb éves ingatlanpiaci jelentésében a DLA Piper Hungary a legfrissebb hazai ingatlanpiaci trendeket mutatja be az iroda tavalyi tranzakciói alapján, többek között a vevői, eladói, befektetői és biztosítási aspektusok mentén.

A DLA Piper Hungary éves ingatlanpiaci elemzése rámutat arra, hogy az irodaházakba vetett befektetői bizalom 2020-ban is töretlen maradt, a jogi tanácsadó közreműködésével megvalósult tranzakciók mintegy 60 százalékban irodaházak cseréltek gazdát. Ezen ügyletek túlnyomó többsége Budapest központjában található, „A” osztályú irodaházakat érintett, vagyis megállapítható, hogy ezek a COVID-19 járványon túl, hosszú távon is fontosak lehetnek mind a munkavégzés helyszíne, mind pedig befektetési eszköz gyanánt.

Harry Shelton / Unsplash

A koronavírus-járvány okozta kihívások és bizonytalanság miatt a beruházási volumen 2019-hez képest 20 százalékkal csökkent, ugyanakkor a magyar kereskedelmi ingatlanpiac továbbra is vonzotta a hazai és külföldi befektetőket. Bár előzetesen azt lehetett várni, hogy a COVID-19 miatt a külföldi befektetők nehezebben fognak tudni tranzaktálni és a hazai befektetők előnyben lesznek, mégis a hazai befektetők részesedése 2020-ban 61 százalékra esett a 2019-es 72 százalékról. Ahogy a vásárlói oldalon, úgy az eladók többsége is belföldről származott, akik a tavalyi tranzakciók 75 százalékát tették ki.

„A pandémia 2020. márciusi felbukkanása a teljes magyar ingatlanszektorra jelentős hatást gyakorolt, azonban ezek meglehetősen eltérően érintették a különböző piaci szereplőket és eszközöket. Az általunk menedzselt tranzakciók során azt tapasztaltuk, hogy a járvány megjelenésével gyakorlatilag azonnal eltűnt a befektetői érdeklődés a kiskereskedelmi és vendéglátóipari ingatlanok iránt, míg a logisztikai és ipari ingatlanok a figyelem középpontjába kerültek” – nyilatkozta dr. Kui Szilárd, a DLA Piper Hungary ingatlanjogi praxisának csoportvezető ügyvédje.

További információk a DLA Piper Real Estate Intelligence Report 2021 – Hungary kiadványban találhatók, amely elérhető interaktív és PDF formátumban a dlapiper.realestatereport.hu oldalon.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Újabb irodaház cserélt gazdát a Corvin-negyedben

Újabb irodaház cserélt gazdát a Corvin-negyedben

A Corvin Sétány ötödik irodaépületét is értékesítette a Futureal-csoport az OTP ingatlanalapjai számára.

Elindult a nevezés Az Év Irodája versenyre

Elindult a nevezés Az Év Irodája versenyre

Új kategóriákkal és design kiállítással ünneplik Az Év Irodája verseny évfordulóját.

Változást szeretnénk a munkahelyeinken

Változást szeretnénk a munkahelyeinken

Mármint a magyarországi dolgozók kétharmada. Kertet és fitnesztermet szeretnének.

Hirdetés