Főszerepben az ókori görög és római építészet. 

Antony Gormley brit szobrász a görög Délosz szigetének ősi romjai közé telepítette 29 szoborból álló kiállítását, a Sight-ot. Az alkotó az ókori görög és római építészetben, valamint a tájban rejlő lehetőségeket arra használta, hogy megállítsa az időt. A kiállítás 2019. október 31-ig látogatható.

Fotók: Oak Taylor Smith

"Ebben a környezetben az ember úgy érzi, hogy kilép az időből, a szobrok ezt az érzést erősítik azzal, hogy az időhöz való másfajta hozzáállást képviselik. Egyfajta menedéket biztosítanak mindenkinek, aki kilépne a modern idők mókuskerekéből." - mondta az alkotó.

Gormley egy művészeti alapítvány megbízásából állította össze a projektet, a 29 vasfigurából mindössze 5 új, a többi a művész korábbi alkotásai közül való. Elhelyezésüket tekintve változatosak: szobor egy anfiteátrum közepén, romos oszlopok között, a parton vagy éppen a tengerben állva. A görög mitológia szerint Délosz szigetén született Apollón a művészetek és Artemisz, a vadászat istennője, egyben az egyik legfontosabb régészeti lelőhelyről beszélünk. A rómaiak alatt a régió egyik legnagyobb rabszolgapiacát itt hozták létre, hogy aztán az évszázadok során lakatlanná váljon, már csak a régészek és a turisták látogatják.

Forrás és fotók: NEON; Ephorate of Antiquities of Cyclades, Antony Gormley




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Street art és köztéri szobrászat a Bizottság-ligetben

Street art és köztéri szobrászat a Bizottság-ligetben

Pályázati felhívás időszaki köztéri műalkotások létrehozására és kiállítására Szentendrén.

Kapott egy kis sálat Mekk mester szobra

Kapott egy kis sálat Mekk mester szobra

Szilveszter éjjel sem fog fázni Kolodko Mihály szobra a Széll Kálmán téren.

A hol volt, hol nem volt város

A hol volt, hol nem volt város

Uli Kirchler fából farag városokat, melyek úgy működnek, mint egy teleszkóp.

Hirdetés