Tiszta térszervezés egy budai családi házban

Hagyományunkhoz híven, ilyenkor év vége felé a legjobb anyagainkat ajánljuk nektek újraolvasásra! Szász Kati, az OCTOGON Deco magazin főszerkesztője kiemelt 10 számára meghatározó projektet a 2023-ban megjelent lapszámokból. Ezúttal íme egy háromfős család kertes háza az OCTOGON Deco 2023/3-as lapszámából, amely a színes és mozgalmas életvitelüket tükrözi.
 

A legjobb dolog, ami egy újonnan épülő házzal történhet, ha az építészeti terv már a kezdetek kezdetén a belsőépítész kezébe kerül. Ezt támasztja alá ez a gazdag növényzettel övezett budai családi ház, melynek enteriőrjét a freeform.ourcollective két törzstagja, Bolgár Eszter és Csitári Tímea tervezte. 


Bolgár Eszter és Csitári Tímea a tervezés és megvalósítás folyamatát csapatmunkaként fogják fel, ami köztük, a megrendelő, a szakágak, valamint a beszállítók között jön létre. Számukra a tervezés ez esetben sem zárult le a koncepció és kiviteli tervek átadásával, hiszen minden olyan munkafázisban, ami belsőépítészetet érintett, aktívan jelen voltak, támogatva a megrendelőt és segítve a kivitelező munkáját. A családi ház felépítése éveket vett igénybe, ezért a megvalósult végeredmény sikerét a megrendelővel kialakult bizalmi viszony szavatolta. 
 

„A tervezés folyamata kétirányú utca. Mi mindig értő figyelemmel hallgatjuk az ügyfelünket, igyekszünk beleélni magunkat a helyzetébe, megérteni a vágyait és az elképzeléseit. Ugyanakkor szakmai magabiztossággal közelítjük mindezt a realizálhatóhoz, és az esztétikailag helytállóhoz” – meséli Eszter. 


Ennél a háznál kérés volt az antracitszürke, valamint az élénk színek használata, ám ezek arányát és azt, hogy milyen formában jelenjenek meg, már a tervezőkre bízta az ügyfél. Szintén jó példa, a gyerekből éppen tinédzserkorba lépő családtag szobája, ahol azt szerették volna, hogy maradjon rózsaszín, csajos és kuckózós is, ugyanakkor legyen vagány és bátor, mint egy belevaló kosaras szobája. 
 


A tiszta térszervezés nagymértékben köszönhető annak, hogy a tervezők a kezdetek kezdetén bele tudtak szólni a válaszfalak elhelyezésébe. Az ő kezüket dicséri a lépcső kialakítása, ahol nemcsak a szerkezet és az anyag – használat, hanem a fényekkel és a geometrikus formákkal való játék is feladatuk volt.
 


Tervezői szempontból az a jó otthon, ami tükrözi egy család életmódját, habitusát. Ez a háromtagú család színes, mozgalmas életet él, és rengeteget utaznak. A rohanásból számukra az otthon kényelme, a családi és baráti együttlétek jelentenek kiszakadást. Ennek biztosít megfelelő színteret ez a kikapcsolódás megannyi formáját felsorakoztató, új otthon.
 

Belsőépítészet: Bolgár Eszter, Csitári Tímea / freeform.ourcollective
Helyszín: Budai zöldövezet
Alapterület: 166 m2 + 70 m2 terasz

 


Octogon Deco Magazinunk a készlet erejéig az alábbi árusítóhelyeken kapható.



Kapcsolódó cikkek

Amikor az építész házat örököl, és azt merész mozdulatokkal gyúrja a maga képére

Amikor az építész házat örököl, és azt merész mozdulatokkal gyúrja a maga képére

A végeredmény igazolta a tervező jó szemét, kiváló példává vált az épület. Erről szóló cikkünket a 97-es, 2012/5-ös lapszámból közöljük.

Lenyűgöző magabiztossággal megszerkesztett dunaújvárosi ház, ami mégis zavarba hoz

Lenyűgöző magabiztossággal megszerkesztett dunaújvárosi ház, ami mégis zavarba hoz

Ahol téglát látunk, ott egy történetet kell keresnünk. Az építész is válaszokat keres a téglában, ettől lesz izgalmas egy projekt. Erről szóló írásunkat a 98-as, 2012/6-os lapszámunkból közöljük.

A családi ház, amely Wright és a japán építészet inspirációjából született

A családi ház, amely Wright és a japán építészet inspirációjából született

Valódi teaszoba is tartozik ehhez a házhoz, amelynek tervezésében Frank Lloyd Wright is inspirálta az építészt. Erről szóló cikkünket a 100-as, 2012/8-as lapszámból közöljük.

Hirdetés