Erik Jensen eldobott billentyűzeteket gyűjt össze, kihalássza belőlük, amit már újrahasznosítani sem szoktak, megtisztítja, és képeket készít belőlük.

„Kitartás” – mások mellett ez a rejtett üzenet olvasható ki Erik Jensen egyik munkájából. Jensen ugyanis süket, a tárgyai pedig, melyekből képeket készít, nem kellenek senkinek.

A Salt Lake City-i művész kidobott klaviatúrákat gyűjt össze, kipattintja belőle a billentyűket – amelyeket újrahasznosítani sem szoktak –, és azokból rakosgat ki képeket. Három éve kezdte a hobbiját, másfél éve saját stúdiója is van. Egy-egy képet hozzávetőleg másfél hónap alatt készít el; szereti, hogy a felület nem sima, egyenletes, a képekbe pedig üzeneteket rejthet el a billentyűk segítségével.

„Visszahozom őket az életbe” – mondja Jensen az általa átformált hulladékról, míg a saját példájával azt üzeni, merjünk kockáztatni. 

Először egy arcképet készített csupa fekete billentyűből, ezt meglátva egy tanára biztatta, hogy készítsen több hasonlót. Jensen bizonytalan volt a folytatásban, mígnem egy este eszébe jutott, hogy pixeles képeket kellene kiraknia a billentyűkből. Az első felhívása után annyi levetett billentyűzetet kapott, hogy nem tudta, fogja-e valaha is hasznosítani mindet, aztán szépen lassan nekilátott ragasztgatni. 

Ma már árulja a képeit, melyek közül a legkisebb 400, egy átlagos méretű 1000 billentyűből áll. 

 

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A Bauhaus-stílusú logók olyan jók, hogy érdemes volna használni őket

A Bauhaus-stílusú logók olyan jók, hogy érdemes volna használni őket

Nemzetközi designerek egy csoportja megtervezte a legmenőbb cégek logóit Bauhaus-stílusban, így tisztelegve a nagyhatású intézmény előtt annak századik évfordulója alkalmából.

Így épül a világ legmagasabb faháza

Így épül a világ legmagasabb faháza

A több mint 85 méter magas épületben szálloda, lakások és irodák lesznek.

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Két robotkaros 3D nyomtatóval, mindössze 450 óra alatt nyomtattak egy több mint 26 méter hosszú gyalogoshidat Kínában. A számítások szerint a hagyományos építésnél 33 százalékkal került kevesebbe printelni. 

Hirdetés