Erik Jensen eldobott billentyűzeteket gyűjt össze, kihalássza belőlük, amit már újrahasznosítani sem szoktak, megtisztítja, és képeket készít belőlük.

„Kitartás” – mások mellett ez a rejtett üzenet olvasható ki Erik Jensen egyik munkájából. Jensen ugyanis süket, a tárgyai pedig, melyekből képeket készít, nem kellenek senkinek.

A Salt Lake City-i művész kidobott klaviatúrákat gyűjt össze, kipattintja belőle a billentyűket – amelyeket újrahasznosítani sem szoktak –, és azokból rakosgat ki képeket. Három éve kezdte a hobbiját, másfél éve saját stúdiója is van. Egy-egy képet hozzávetőleg másfél hónap alatt készít el; szereti, hogy a felület nem sima, egyenletes, a képekbe pedig üzeneteket rejthet el a billentyűk segítségével.

„Visszahozom őket az életbe” – mondja Jensen az általa átformált hulladékról, míg a saját példájával azt üzeni, merjünk kockáztatni. 

Először egy arcképet készített csupa fekete billentyűből, ezt meglátva egy tanára biztatta, hogy készítsen több hasonlót. Jensen bizonytalan volt a folytatásban, mígnem egy este eszébe jutott, hogy pixeles képeket kellene kiraknia a billentyűkből. Az első felhívása után annyi levetett billentyűzetet kapott, hogy nem tudta, fogja-e valaha is hasznosítani mindet, aztán szépen lassan nekilátott ragasztgatni. 

Ma már árulja a képeit, melyek közül a legkisebb 400, egy átlagos méretű 1000 billentyűből áll. 

 

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A Google az ingatlanpiacon is terjeszkedik

A Google az ingatlanpiacon is terjeszkedik

Lakásokat, kampuszt és komplett városnegyedet is épít az internetes óriáscég.

Merre járnak a turisták és merre a helyiek?

Merre járnak a turisták és merre a helyiek?

Eric Fischer látványos térképeket rajzolt egy okos módszer alapján. 

Építészeti kitekintés Brazíliába

Építészeti kitekintés Brazíliába

Megnéztük, milyen házakat építettek mostanában Brazíliában, és kicsit a múltba is visszamegyünk Walter Gropius nyomán.

Hirdetés