Körülötte városi farmokkal és kertekkel. 

A párizsi székhelyű Rescubika design stúdió bemutatta a Szajna fölé álmodott Babilon-híd tervét, amelyet Párizs egyik ikonjának, és az újfajta várostervezés úttörőjének szánnak a jövőben. A híd egy nagyobb tervezési projekt része, amelyben a francia főváros bevezető szakaszát gondolnák újra úgy, hogy a mostaninál sokkal kellemesebb, élhetőbb látványt és funkciót nyújtson a rekreációra vágyóknak.

A Rescubika által javasolt, a tájképet meghatározó híd az autópályáról és a rakpartról egyaránt megközelíthető lenne, a rakpart egy részét pedig átadnák a gyalogosoknak, és mezőgazdasági termelésre alkalmas területeket is kialakítanának.

Az építészek szerint elég volt a városi bekötő utakra jellemző szennyező és csúnya gyárépületekből, jöjjenek hát helyettük a városi farmok, egyben pedig az élhetőbb városok. 

Az ellazulás élményét növelendő az építészek terveztek egy vízesést is a híd közepére, a hídról pedig nem a füstölgő ipari épületekkel kell farkasszemet nézniük a járókelőknek, hanem megcsodálhatják az út menti zöldségeskerteket, amelyeket a helyiek bérelhetnek és művelhetnek. A széles hídtól messzire kerül az autók, a motorkerékpárok és a teherautók zaja, helyettük a vízesés hangja adja a zenei aláfestést.

A Babilon-híddal a tervezők azt remélik, hogy löketet tudnak adni egy újfajta várostervezési modellnek, amely emberközeli és környezetbarát, és amely már erőteljesen a jövő élhetőbb városaira koncentrál. Ebben a törekvésben akár Párizs polgármestere, Anne Hidalgo is a segítségükre lehet, aki első lépésben a környezetszennyező autókat vezetné ki fokozatosan a fővárosból, aztán városi erdőket hozna létre. 

Forrás: Rescubika




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Két robotkaros 3D nyomtatóval, mindössze 450 óra alatt nyomtattak egy több mint 26 méter hosszú gyalogoshidat Kínában. A számítások szerint a hagyományos építésnél 33 százalékkal került kevesebbe printelni. 

Vita a Notre-Dame huszártornyának újjáépítéséről

Vita a Notre-Dame huszártornyának újjáépítéséről

Miután a műkincseket és ereklyéket már az elmúlt napokban kimenekítették a tűzvész pusztította Notre-Dame-ból a Louvre múzeumába, pénteken az utolsó festményeket – 15 darab XVII. századi képet – is átszállították. A huszártorony újjáépítéséről viszont vita indult.

Az építészek, akik stadiont exportáltak

Az építészek, akik stadiont exportáltak

Špela Videčnik a Keletiek Nyugaton, nyugatiak Keleten: Építészkongresszus 2019 című konferencián a ljubljanai építészirodája nemzetközi munkáiról beszélt.

Hirdetés