Átadták a Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíjat.

Az idei nyertesek pályamunkái közt van algafarm, moduláris cipő, adaptív építészeti koncepció és köztisztasági munkát segítő formabontó jármű is. A tizenhat ösztöndíjas hallgató fél éven át havi 150.000 forintos támogatásban részesül, továbbfejlesztett munkáikat pedig később egy kiállítás keretében is láthatja majd ősszel a nagyközönség.


A kiemelkedően tehetséges hallgatók érdemi díjazását fókuszba helyező ösztöndíjat a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány hívta életre 2020-ban, korábban hasonló ösztöndíjprogram nem létezett az egyetemen. A támogatás a hallgatói munkák fejlesztése mellett a résztvevők iparági kompetenciáinak és gyakorlati tapasztalatainak fejlesztésére is lehetőséget teremt.
 


A nyertes pályamunkák témái közt az idei szemeszterben is nagy számban jelentek meg az ökológiai fenntarthatóság és a különböző társadalmi problémákra adott válaszok. Kiemelkedő koncepciók születtek a mobilitás, az építészet, a fotográfia, és a tárgyalkotás, valamint a digitális terméktervezés területén is.

A díjakat Böszörményi-Nagy Gergely, az egyetem alapítványi elnöke és Fülöp József rektor adták át a hallgatóknak ünnepélyes keretek között. A pályázat névadója, a formatervezés legendás alakja, Stefan Lengyel emeritus professzor az eredményhirdetésen videóüzenetben gratulált a díjazottaknak.
 


Kiemelte, hogy a pályázati anyagok jól tükrözik az oktatás magas színvonalát, a hallgatók szakmai útját és fejlődését. Utalt Moholy-Nagy híres mondatára, amelyben úgy fogalmaz:

nem a tárgy, az ember a cél.

Véleménye szerint a nyertes hallgatói munkák koncepciói is pontosan ezt a szemléletet követik.


Az idei ösztöndíjasok teljes névsora ITT olvasható.


Az egyetem Design, Építészeti, Média és Elméleti Intézetének hallgatói a Kiválósági Ösztöndíj programban a félév során készült munkáikkal vesznek részt. Az ösztöndíj különlegessége, hogy az első fordulóban a diákok egymást jelölik erre az elismerésre, a második körben pedig az egyetem vezetőiből, oktatóiból és szakemberekből álló zsűri választja ki a 16 nyertes pályaművet.

Idén a zsűri munkájában először vett részt Dr. Aczél Petra, egyetemi tanár, Molnár Péter, a Design Intézet igazgatója, valamint több külső szakember is, többek között Rétfalvi Gábor, a G-Green Interior ügyvezetője és Botond Szabolcs, a Visual Europe Group vezetője csatlakoztak a MOME döntőbizottságaihoz.

 

Forrás: sajtóanyag

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Amikor a gyöngyök terápiás célt szolgálnak

Amikor a gyöngyök terápiás célt szolgálnak

Az egyes darabokat a terápián a résztvevők festhetik ki, amely megkönnyítheti a feltárást és a feldolgozást.

Agyaggal és földdel az idő láthatóvá tételéért

Agyaggal és földdel az idő láthatóvá tételéért

Nagy-György Ágnes diplomamunkája rávilágít arra, hogy a természet körforgását semmi esetben sem hagyhatjuk figyelmen kívül.

Hirdetés