Felipe Pantone munkái eredendően is elég merészek, de különösen ilyen méretben: ezúttal egy buffalói koncertterem homlokzatát gondolta újra.  

Finoman szólva is színesíti a New York állambeli Buffalo arculatát Felipe Pantone új homlokzati terve. A helyi koncertterem falára a spanyol-argentin művész jellegzetes stílusában készült digitális kép került: fekete-fehér geometriai mintázatok, túlméretezett pixelekből álló szivárvány, akár egy jókora monoszkóp.

Pantone egy nagyobb képalkotási folyamat részének tekinti a digitális műveit. Mindig végez 3D-s modellezést, hogy alaposabban tervezhesse meg a projektjeit, a buffalói épület esetében csőformákat helyezett a lapos háttér fölé.

A valenciai grafikust Victor Vasarely és Carlos Cruz-Diez művészete inspirálta, hasonló moiré-hatást alkalmaz, ahol a vonalak a mozgás benyomását keltik. Pantone átkonfigurálható elemként kezeli a merész grafikai stílusokat, amelyben szobrokat, képeket és falfestményeket is készít.

Pantone „optichromie – BUF” fantázianevű munkája az Albright-Knox Galéria public art kezdeményezésével jöhetett létre. Ez utóbbi a nyilvános alkotások segítségével erősítené New York állam nyugati felének kulturális identitását
.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Vita a Notre-Dame huszártornyának újjáépítéséről

Vita a Notre-Dame huszártornyának újjáépítéséről

Miután a műkincseket és ereklyéket már az elmúlt napokban kimenekítették a tűzvész pusztította Notre-Dame-ból a Louvre múzeumába, pénteken az utolsó festményeket – 15 darab XVII. századi képet – is átszállították. A huszártorony újjáépítéséről viszont vita indult.

Nyolc templom a moderntől a klasszikusig

Nyolc templom a moderntől a klasszikusig

Templomépítészet itthon és külföldön.

Ötezer embert lát el élelemmel ez a növény-felhőkarcoló

Ötezer embert lát el élelemmel ez a növény-felhőkarcoló

A növény-felhőkarcolók lehetőséget adnak arra, hogy helyben termesszk élelmiszereinket. 

Hirdetés