Vajdasági kézműves hagyományokból született a díjnyertes itthon. brand.

Egy kosárfonó, egy faesztergályos és egy kerámia manufaktúra által alkalmazott technológiák vegyítéséből állította össze az első itthon. kollekcióját Szalai Bálint, a vajdasági Ada kézműves hagyományaira támaszkodva. A diplomamunkája maga a brand koncepciója volt, ami mára megvalósult, és a termékek elérhetőek a nagyközönség számára – Bálint pedig átvehette a Magyar Formatervezési Díjat Diák kategóriában. Az itthon. kollekciót a Budapest Design Week videója segítségével mutatjuk be.

Az itthon. egy olyan márka, amely a Vajdaság kisipari hagyományaira támaszkodva az ott élő mesteremberek számára kíván új kreatív lehetőségeket kínálni. A projekt keretében a komoly szaktudással rendelkező adai műhelyek és Szalai Bálint designer közösen valósított meg egy helyi alapanyagokból készülő, hagyományos metódusokra épülő, de karakterében nagyon is mai lakáskiegészítő-sorozatot. Ada a 90-es évekig a térség egyik legjelentősebb kisipari központja volt, de ma már inkább az elvándorlás jellemzi annak ellenére, hogy a megmaradt infrastruktúrában és a helyiek szaktudásában nagy lehetőségek rejlenek.

A limitált szériában készülő kollekció különféle tányérokat, tálalókat, vázákat, sodrófákat, illetve egy fonott ülőkét/tárolót tartalmaz.

Minden egyes tárgy helyben fellelhető nyersanyagokból: fából, fazekasagyagból, fűzfavesszőből készül fenntartható módszerekkel. A sorozat elemei önálló karakterrel bírnak, magukon viselik készítőjük keze nyomát, az összkép igényes, egységes és nem utolsósorban otthonos. 

Az itthon.-ról itt írtunk korábban, az összes díjazottat pedig ebben a cikkben mutattuk be.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Kutatóközpont épül a zalaegerszegi tesztpálya mellett

Kutatóközpont épül a zalaegerszegi tesztpálya mellett

Várhatóan júliusra elkészül a zalaegerszegi járműipari tesztpálya szomszédságában az a magánberuházásban, 700 millió forintos költséggel épülő kutatóközpont, ahol 135 embernek adnak majd munkát.

A szuverén műemlék

A szuverén műemlék

A budajenői magtár felújítása.
 

Átadták a felújított budajenői műemlék Magtárt

Átadták a felújított budajenői műemlék Magtárt

A Csóka Balázs tervezte Magtár a magyarországi németek történetének állít emléket. 

Hirdetés