Az ASICS Metaride Amu sorozatának újabb darabja a japán építésztől.

Két évvel az első sikeres együttműködés után ismét közös projektbe fogott Kengo Kuma építész és az ASICS sportszergyártó: a 2019-es futócipőhöz hasonlóan ezúttal is a hagyományos japán bambuszmegmunkálás adta az ihletet, ám most a homokszín határozza meg a hangulatot. Ez a szín a fiatal Kumára nagy hatást gyakorló Szaharát idézi meg.

Ezúttal is a metaride AMU típust, az ASICS technikailag legfejlettebb sneakerét tették egyedivé. Kuma olyan átfedéseket tervezett, amelyek a lehető legstabilabban tartják a lábfejet, a lábakat takaró kötött anyaghoz újrahasznosított poliésztert használt, míg a felső fűzős részhez egy stoppert épített be, amivel a cipő viselője egyetlen érintéssel beállíthatja a cipőfűző szorosságát.

Az előző modellhez hasonlóan a talp két részre oszlik: az ökotudatos – fából származó textilből készült – barnás középtalpra, és egy tiszta fehér külső talpra. A sarokrészt ütéselnyelő géllel töltötték fel, míg a puhább talajfogást a kétrészes, ortholit és parafa talpbetét biztosítja. Ahogy az előző modellnél, a látszólag rendezetlen mintázat ennél is kiadja a márka logóját oldalt. 

Egyelőre kizárólag Japánban lesz elérhető a cipő, március 12-től, 39 600 jenért, ami mintegy 110 ezer forintnak felel meg.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Hullámzó sziklaszirt

Hullámzó sziklaszirt

A Kengo Kuma-tervezte Dundee Design Museum.

Best of design 2019

Best of design 2019

A Red Dot magyar díjazottjaitól kezdve Kengo Kuma cipőjéig.

Pálya a magasban

156 - 2019/8

Két nagyon erős külföldi projekttel nyit az Octogon utolsó 2019-es száma: a Dundee Design Museumot Kengo Kuma, a bordeaux-i MÉCA épületét Bjarke Ingels irodája tervezte. Rögtön utánuk mindannyiunk vágya következik: egy négyévszakos nyaraló a Balaton északi partján, a Reload Építészstúdiótól. Körbenéztünk a BudaPart első két átadott lakóépületénél (Vikár & Lukács Építész Stúdió), és az ózdi Újváros Téri Általános Iskola tornacsarnokában (Csontos Györgyi DLA, Mixa Stúdió), a Gyarmati Dezső Uszodában (Plant-Atelier Péter Kis), és még ezzel sem ért véget a sportvonal, mert bejártuk az Illovszky Rudolf Stadiont (Vasas, BIM Design), illetve a szegedi Szent Gellért Fórumot is.

Hirdetés