Összehangolják az oktatást és a munkaerőpiaci helyzetet.

Közös kutatás-fejlesztési, oktatási együttműködéseket tervez a Szegedi Tudományegyetem és a KÉSZ Csoport, Magyarország egyik legnagyobb építőipari vállalatcsoportja. A két szervezet közös célja, hogy a fiatalokat megtartsák a régióban és megtalálják a helyüket a munkaerőpiacon. 

A Szegedi Tudományegyetem és a KÉSZ Csoport együttműködést kötött a tudomány, az oktatás és a fejlesztés jegyében. A partnerek kutatás-fejlesztési projekteket szeretnének indítani, különös tekintettel a higiénia, a műszaki technológia, a szabványosítás és az akkreditáció szakterületére. A megállapodás szerint a Szegedi Tudományegyetem a képzéseinek megtervezésekor figyelembe veszi és beépíti a tantervbe a KÉSZ Csoport által már megvalósított és folyamatban lévő fejlesztéseket. 

„A Szegedi Tudományegyetem kiemelten fontosnak tartja az együttműködést a hazai cégekkel, különös tekintettel azokra, amelyek székhelye a régióban található. A KÉSZ Csoporttal kötött megállapodás nem csak a kutatás területén fontos, hanem az oktatás szempontjából is” – hangsúlyozta Dr. Fendler Judit, az egyetem kancellárja. 

Vida Tamás, Varga Mihály, Rovó László és Fendler Judit aláírja a megállapodást – Fotó: KÉSZ Csoport

Varga Mihály, a KÉSZ Csoport alapítója elmondta, hogy az együttműködés és a fejlődés érdekében kutatni kell a lehetőségeket, ahogy a megfelelő partnereket is. „A Szegedi Tudományegyetemmel karöltve szükséges kinevelni az új szakembereket, hogy jobb legyen a jelenünk, a jövőnk és a környezetünk” – monda az építőipari vállalatcsoport alapítója. Vida Tamás, a KÉSZ Csoport vezérigazgatója hozzátette, hogy a Tudományegyetemmel egyetértenek abban, hogy a régióban különös figyelmet igényel az innováció, az ipar- és az infrastrukturális fejlesztést célzó projektek.

Az együttműködés célja, hogy a fiatalok a régióban tanuljanak tovább és helyezkedjenek el a munkaerőpiacon. A már meglévő magas színvonalú képzések mellett ezért fejlesztik a Szakképzési Vállalati Képzőközpontban a gépészeti, épületgépészeti, elektronikai képzéseket, és a megállapodás értelmében ezentúl még nagyobb hangsúlyt fektetnek a tehetséggondozásra is. 

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora kiemelte, a stratégiai megállapodás a Szegedi Tudományegyetem és a KÉSZ Csoport számára is kölcsönös bizalmon alapuló partneri viszonyt eredményez, amely jelentős mértékben hozzájárul majd mind az intézmény mind pedig a vállalat hatékonyabb működéséhez és szakmai sikereihez.  

A KÉSZ Csoport az egyetemi hallgatókat is támogatja, szakmai gyakorlatot biztosít számukra az adott területen, míg a Szegedi Tudományegyetem a szakdolgozat megírásában, témavezetésében nyújt segítséget műszaki és mérnöki területen. 

Forrás: KÉSZ Csoport




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Régészeti ásatással indult az építéstörténete, csodás családi ház lett belőle

Régészeti ásatással indult az építéstörténete, csodás családi ház lett belőle

Szó szerint a múltra építkeztek Szőregen a ház tervezésekor, de belevittek egy érdekes csavart a koncepcióba. Erről szóló írásunkat a 192-es, 2024/4-es lapszámból közöljük.

BEST OF OCTOGON 2023 | Egy stadion mint fenomén

BEST OF OCTOGON 2023 | Egy stadion mint fenomén

A sport esztétikája és sport iránti rajongás posztulátuma – a Ferencz Marcel (NAPUR Architect) tervezte Nemzeti Atlétikai Központ.

Építészeti programajánló a Budapest Design Weekre

Építészeti programajánló a Budapest Design Weekre

Az OCTOGON online szerkesztősége összegyűjtötte a legizgalmasabb építészeti témájú programokat

Hirdetés