A jordániai Huda Gharandouqa nyerte a Nemzetközi Építész Szövetség (Union Internationale de Architectes, UIA) plakátversenyét, amelyet az idei Építészet Világnapjára hirdettek meg. 

A nemzetközi zsűri – az orosz-brit Sonya Dyakova, a zimbabwei Dana Whabira és az egyesült államokbeli Chris Ware – több mint száz pályamű közül választotta ki a győztest. 

Idén a megfizethető lakhatás az Építészet Világnapja fő témája, az „Építészet – lakás mindenkinek” szlogennel pedig tökéletesen összhangban van az 1993-as születésű nő plakátterve. A megfizethető lakhatás az ENSZ hivatalos célkitűzései között is szerepel, hogy a városok, települések „legyenek biztonságosak, befogadóak, rugalmasak és fenntarthatóak.”

Az Építészet Világnapját minden október első hétfőjén ünneplünk, idén erre a lehető legtovább, hetedikéig kell várni. A világnapot az UIA hívta életre 2005-ben, hogy emlékeztesse a világot arra a felelősségre, amit az emberiség környezetének formálása jelent.

Csak két alapvető adat, emlékeztetőül az építészet roppant felelősségére:

az időnk kilencven százalékát épületekben töltjük, és a fennmaradó idő jelentős részét is utcákon, tereken, városokban közlekedve, bevásárlással, szórakozással. A második: a globális széndioxid-kibocsátás mintegy negyven százalékát az épített környezet okozza.

Október első hétfőjén számos programot, kiállítást, előadást rendeznek-tartanak világszerte – ezeknek teremt vízuális egységet Gharandouqa munkája ebben az évben.

Az Építészet Világnapjáról bővebben itt olvashat.

Forrás: Facebook




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Hulladék helyett modern gobelin

Hulladék helyett modern gobelin

Erik Jensen eldobott billentyűzeteket gyűjt össze, kihalássza belőlük, amit már újrahasznosítani sem szoktak, megtisztítja, és képeket készít belőlük.

Közös a lakóhelyünk, közös a felelősségünk

Közös a lakóhelyünk, közös a felelősségünk

A Mood for Wood nemzetközi design workshop témája a természet és a város interakciója, ennek szellemiségében a résztvevők Poznań utcáira terveznek utcabútorokat.

Retro táska és fellépő Csacsi a MOME hallgatóitól

Retro táska és fellépő Csacsi a MOME hallgatóitól

Mi a közös a következő formatervezői és textiltervezői hallgatói munkában? Mindkettő egy-egy gyakorlati problémára kínál megoldást, mindkettő egyszerű, letisztult, takarékos anyaghasználattal – íme a 90-es éveket idéző táska és a fellépőt kiváltó Csacsi.

Hirdetés