Negyedik alkalommal lehet pályázni az AADIPA nemzetközi díjra, amely a kortárs építészet és az épített örökség viszonyait vizsgálja.

Az AADIPA díja (The European Award for Architectural Heritage Intervention) abból a meggyőződésből fakad, hogy az épített örökség integratív jelleggel hat a társadalomra, emellett pedig jelentős gazdaságélénkítő hatással is bír. Nagy kérdés azonban, hogy miképp illeszkedik  az épített örökség a kortárs környezetbe, miként kooperál az újjal és miképp csapódik le mindez egy műemlék rehabilitáció során.

Az AADIPA valamennyi európai országból vár pályázókat, a pályázatokat április 5-ig kell benyújtani. Pályázni olyan épületekkel lehet, amelyek a 2012. január 1-2018. december 31. közötti időszakban készültek el, és amelyek megfelelnek a pályázati kiírásban szereplő egyéb feltételeknek. Részletes információkért kattintsatok ide




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Megjelent a 2023-as Velencei Építészeti Biennálé pályázati felhívása

Megjelent a 2023-as Velencei Építészeti Biennálé pályázati felhívása

Részletesen elérhető a Ludwig Múzeum honlapján.

Balatoni házak versengése

Balatoni házak versengése

2021-ben december 15-ig lehet pályázni a Balaton legszebb háza címére.

A Finta Studio, az Abud, a Garten Studio és a Zaha Hadid Architects közös terve a Pázmány Campus pályázatán

A Finta Studio, az Abud, a Garten Studio és a Zaha Hadid Architects közös terve a Pázmány Campus pályázatán

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem új campusa több szempontból is világok határán létesül. A tervezési területen vált léptéket és beépítési módot a városszövet. Korszakváltás határán áll maga az oktatás is, átértékelődnek a módszerek, kérdés tárgya az oktatás voltaképpeni helyszíne, nem beszélve a COVID helyzet kihívásairól, aminek következtében eddig soha nem látott gyorsasággal jelentek meg és terjedtek el új eszközök és megközelítéseket. A tervet az építészek leírásában közöljük.

 

Hirdetés