Már lehet regisztrálni az előminősítésre.

Hétmilliárd forint keretösszeggel megjelent a divat- és dizájnipari kkv-k fejlesztését támogató pályázati felhívás (GINOP 1.2.14-20), egyúttal megnyílt a lehetőség a vállalkozások számára az előminősítésre történő regisztrációra a divatdesignpalyazat.ifka.hu oldalon.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) szakmai együttműködésének eredményeként 2020. november 24-én megjelenő felhívás célja a divat- és designipari tervező-gyártó kkv-k megújulását elősegítő technológiai fejlesztések támogatása, ezzel működésük és munkahelymegtartó, valamint jövedelemtermelő képességük megerősítése. 

„A koronavírus-járvány igazolta azt a 2010 óta követett kormányzati megközelítést, hogy amit csak lehet, érdemes itthon gyártani, hiszen ezzel a hazai munkahelyeket és a magyar családok megélhetését támogatjuk”

– hangsúlyozta Dr. György László, gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.

„A divat- és design ágazatban rejlő potenciál és a jövőbeli bővülés miatt a járvány idején kiemelten fontos a hazai kapacitások megvédése, versenyképessé tétele és ezzel egy időben az iparág számára a válságban keletkező lehetőségek kihasználásának támogatása” – tette hozzá Bata-Jakab Zsófia, az MDDÜ vezérigazgatója.

A hazai piac mérete és adottságai miatt kiemelten fontos, hogy a sikeresen pályázó vállalkozások a támogatással növelni tudják exportjukat és nemzetközi digitális jelenlétüket is. 

A fejlesztési források hatékony felhasználása érdekében a pályázaton való részvétel egyik feltétele az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. által kiállított előminősítési igazolás, amelynek megszerzéséhez az érdeklődők a divatdesignpalyazat.ifka.hu oldalon szükséges regisztrálniuk, jelezve az előminősítésen való részvételi szándékukat. A pályázat beadására az előminősítések birtokában 2021. januártól lesz lehetőség. 

„A vállalkozásokat arra kérjük, semmiképpen ne mulasszák el az előminősítésre jelentkezést, az ugyanis a forráshoz jutás előfeltétele” – tette hozzá György László.

A legfontosabb tudnivalók:

  • Támogatás összege: 5-150 millió Ft
  • Formája: feltételesen vissza nem térítendő
  • Előleg mértéke: 100%
  • Előminősítés (i/n): igen
  • Önállóan támogatható tevékenységek:
    • Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása, beleértve az automatizált termelési rendszerek fejlesztését, gyártási technológiák fejlesztését, folyamatautomatizálási eszközök, szenzor-, és vezérlés technológiák fejlesztését, robottechnológia alkalmazását, intelligens gyártás megoldások beszerzését.     
    • Ezt további, önállóan nem támogatható tevékenységek egészítik ki.
    • Pályázásra jogosult vállalkozásoknak minimum 1 lezárt üzleti évvel kell rendelkezniük és állományi létszámuk minimum 1 fő szükséges, hogy legyen, a támogatott tevékenységi köröket (TEÁOR), valamint a további részleteket a felhívás tartalmazza.
    • A felhívás a palyazat.gov.hu címen elérhető.



Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Renoir festményei kortárs selyemsálakon

Renoir festményei kortárs selyemsálakon

Hamisítatlan fête galante keretében mutatta be legújabb kollekcióját a VYF a Szépművészeti Múzeumban

iF Design díjat nyert a Pinetime Clothing

iF Design díjat nyert a Pinetime Clothing

A KODAMA betűtípusért ismerték el a magyar divatmárkát

Nem minden fekete és fehér | AGNESKOVACS új táskakollekciója

Nem minden fekete és fehér | AGNESKOVACS új táskakollekciója

A BRAVE kampány arcai olyan hiteles nők, akik bátran élnek.
 

Hirdetés