A pályamunkákat április 8-ig lehet benyújtani a zsűri számára.     

A Brick Award kiemelt célja felhívni a figyelmet a kerámia építészet évről évre készülő remekeire. Ezen túl bemutatja, hogy a tégla és a cserép magával ragadóan, innovatívan használható a falak, homlokzatok, tetők és burkolatok esetében.

A Wienerberger által 2004-ben életre hívott, ám hangsúlyozottan független zsűri által odaítélt elismerés új, immár tizedik kiírását január közepén nyitották meg, míg a pályamunkákat április 8-ig lehet benyújtani. Ennek pontos feltételei és részletei a www.brickaward.com oldalon érhetőek el, ám azt a zsűri minden évben hangsúlyozza, hogy a pályamunkák leadása ingyenes, semmilyen anyagi kötelezettséget nem ró az alkotókra. A tervek szerint a beérkező munkákból az év második felében választják ki a döntős alkotásokat, majd a jövő év elején Bécsben adják át a győzteseknek az elismerést.

Ahogy legutóbb, úgy ezúttal is öt kategóriában hirdetnek majd győztest – Sharing public spaces (Megosztott terek), Living together (Közösen, együtt élve), Feeling it home (Mintha otthon lennél), Working together (Közös munka) és Building outside of the box (Eredeti ötletek) –, illetve ezek közül választják ki a nagydíjas alkotást is.  

A kétévente odaítélt Brick Award magas szakmai presztízsét tükrözi, hogy a legutóbbi pályázatra 55 országból csaknem 650 munkát neveztek az alkotók.

Ezek közül a tavaly nyári előválogatáson 50 épület került be a döntőbe. A 2020. évi fődíjat végül a Sziléziai Egyetem Krzysztof Kieślowskiról elnevezett, Katowicében található rádiós és televíziós karának épülete nyerte el. Az ingatlan három építészeti iroda a spanyol BAAS, és két lengyel, a Grupa 5 és a Małeccy közös munkája.

A Brick Awardon a hazai építészek is komoly eredményeket értek már el. A Cságoly Ferenc és Keller Ferenc által tervezett, a pécsi Barbakán tér 5-6. alatt található lakó- és irodaépület ugyanis 2006-ban a fődíjat, vagyis a zsűri nagydíját nyerte el. 
 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Mikroklíma Budapesten – az Archikon terve a Nagyvásártelepre

Mikroklíma Budapesten – az Archikon terve a Nagyvásártelepre

Egy olyan városrész koncepciója, ahol az innováció és az új karakter a leghamarabb talál utat magának.

Légvédelmi tornyot és lapostetős kórházat is zöldítenének Bécsben

Légvédelmi tornyot és lapostetős kórházat is zöldítenének Bécsben

Ötleteit várnak olyan közterületek kizöldítésére, ahol a közművezetékek vagy helyhiány miatt nem lehet fákat ültetni. 

iF DESIGN díjat nyert és pályázatot indít a Plydesign

iF DESIGN díjat nyert és pályázatot indít a Plydesign

A siker arra ösztönözte a magyar designmárkát, hogy kiterjessze a közös munkát új, kreatív tehetségekkel.

Hirdetés