A MOME elsőéves hallgatói második helyezést értek el egy helyi pályázaton.

Elsőéves építész hallgatók értek el második helyezést az indonéziai Universitas Kristen Petra egyetem Architecture Festival nevű pályázatán – írta a MOME honlapja. Idén olyan pályamunkákat vártak, amelyek a fiatal felnőttek lelki egészségét támogatják az építészet eszközrendszerét felhasználva, megteremtve a kikapcsolódás és relaxáció tereit. A pályázati követelmények között szerepelt az is, hogy a nevezőknek egy létező helyre kell tervezniük egy maximum kétemeletes épületet, aminek területe nem haladhatta meg a 600 négyzetmétert.

Ezeknek a követelményeknek felelt meg Füleky Dorka, Lipótzy Kristóf, Répás Janka és Veres Dóra Water Therapy című koncepcióterve. A díjazott pályamunka egy, a BME campusára tervezett pavilon, amely egyrészt, építve a közösség erejére és az elidegenedettség leküzdésére, baráti beszélgetések helyszínéül szolgál; másrészt beemelve a víz jótékony hatását a mentális egyensúlyra, a centrumában egy vízeséssel operál, amely jellegzetes tükröződéseivel és fényjátékával a belső falakon megnyugtató atmoszférát teremt.

A versenyen nem ez volt az egyetlen sikeres pályázat: Lajcsik Dorottya, Monti Elvira és Nagy András 39 Blue Space című budapesti törökfürdő rekonstrukciós terve bejutott a legjobb tíz pályázat közé, illetve Balogh Enikő, Czigány Lilla, Szelevényi Oszkár és Wallner Gábor Margitszigetre tervezett, mentális problémákra reflektáló, figyelemfelhívó és érzékenyítő tere a legjobb 25 közé került.

A korábbi években is sikeresek voltak a MOME építész hallgatói ezen a pályázaton, 2018-ban például Dresch Anna, Hegyi Fanni és Suriny Balázs melegedőhelye nyert második helyet, amelyet a Lukács-fürdőből a Dunába ömlő hévíz újrahasznosítására alapoztak.

Évfolyam: Építész BA1
Konzulensek: Börzsei Tamás, Vass-Eysen Áron




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Agyaggal és földdel az idő láthatóvá tételéért

Agyaggal és földdel az idő láthatóvá tételéért

Nagy-György Ágnes diplomamunkája rávilágít arra, hogy a természet körforgását semmi esetben sem hagyhatjuk figyelmen kívül.

Fadarabokból tervezett öko cipőt egy fiatal magyar designer

Fadarabokból tervezett öko cipőt egy fiatal magyar designer

Az alapanyagot mezítláb kereste a természetben, hogy lássa, van-e helye a lábának az adott közegben.

Hirdetés