3500 négyzetméternyi tömény kultúra a város közepén, a kortárs design és építészet legjavával körülölelve. Ez a Société Budapest.

Kultúra, művészet, divat, gasztronómia. Ezt mind egy helyen kapja meg a jó programokra, kellemes ízekre és dizájner darabokra vágyó közönség, ráadásul a belváros szívében. Kell ennél több? A hosszú évekig üresen álló Sas utca 15-ben végre megnyílt a Société Budapest kapuja, a 3500 négyzetméteres inspiratív tér már csak arra vár, hogy a fővárosiak megtöltsék élettel. Hiszen mindez nekik, értük jött létre. A Société célja népszerűsíteni a közép-európai régió kreatív és alkotói közösségét, teret adni a fiatal művészeknek, tervezőknek. Találkozóhelyként működni, ahová nemcsak a high-fashion fogyasztók és a műértők járnak, de az újdonságra, az egyedire fogékony széles közönség is. A lényeg, hogy egy helyen legyenek, együtt. Közösségként.

Az eredetileg Gerster Károly tervei alapján készült (1865) épület felújítása a 81font architecture, a Demeter Design Stúdió és a Plant Atelier Péter Kis koncepciója alapján vált valóra. Nekik köszönhetően minden elemében friss, minden elemében valami új felfedezni valót tartogató épület nyitotta meg kapuit a divatbolond, az ínyenc, a kultúrjunkie, és a design rajongó fővárosiak előtt. Öt emeletnyi tömény kultúra a város közepén, a kortárs design és építészet legjavával körülölelve ez a Société Budapest.
 

 

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Budapest100 újratervezés szeptemberben

Budapest100 újratervezés szeptemberben

A rendkívül sikeres fővárosi civil ünnep az újratervezéssel foglalkozik.

Újjászületik a Duna-part

Újjászületik a Duna-part

Zöldítés és főnyomócső-csere a pesti alsó rakparton.

Ezzel az épülettel húsz évet előrementünk az időben – interjú a H2Offices dán tervezőjével, Ulrik Raysse-vel

Ezzel az épülettel húsz évet előrementünk az időben – interjú a H2Offices dán tervezőjével, Ulrik Raysse-vel

A H2Offices építészeti koncepciójának tervezőjével és az Arrow Architects egyik alapítójával, Ulrik Raysse-vel beszélgettünk a budapesti épületről.

Hirdetés