Hirdetés

Az idei lesz a 42. Magyar Formatervezési Díj.

A hagyományokhoz híven a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) az Innovációs és Technológiai Minisztériummal és a Magyar Formatervezési Tanáccsal közösen 2021-ben is meghirdette Magyar Formatervezési Díj pályázatát.

Magyarország legrangosabb design pályázatát 42. alkalommal hirdeti meg közösen az SZTNH, az ITM és az MFT. Az elmúlt években a design fogalma, eszköztára egyre szélesebb körben beépült a hazai vállalkozások és intézmények mindennapi munkájába. Ennek a folyamatnak az erősítésére, a design céltudatos, eredményes használatának ösztönzésére alapították meg a Magyar Formatervezési Díjat.

Az MFD-re tervezők, gyártók, kereskedők, forgalmazók és megrendelők egyaránt pályázhatnak. Jelentkezni az elmúlt három évben létrehozott termékekkel, szolgáltatásokkal lehet.

A díj a kiemelkedő színvonalú formatervezői teljesítmény elismerését, a hazai formatervezés alkalmazásának ösztönzését hivatott szolgálni, a pályázatokat pedig termék, vizuális kommunikáció, illetve terv és diákmunka kategóriákban nyújthatják be a versenyzők. 

A rangos szakemberekből álló bírálóbizottság a pályázatokat két fordulóban, olyan értékelési szempontok mentén méri össze, mint a formai minőség, újszerűség és eredetiség, felhasználó központú kialakítás, piaci versenyképesség vagy épp a fenntarthatóság szempontrendszerének való megfelelés. A zsűri tagjai: Árkossy Tamás (okl. faipari mérnök, címzetes egyetemi docens, tulajdonos, ügyvezető, Árkossy Bútor), Gaszt Attila (ügyvezető igazgató, GIA Form Kft.), Hefkó Mihály DLA (Ferenczy Noémi és Ybl Miklós-díjas belsőépítész, címzetes főiskolai tanár, Budapesti Metropolitan Egyetem, a Magyar Művészeti Akadémia tagja), Kecskés Orsolya (ötvösművész, ékszertervező, alapító tag Ékszerek Éjszakája Budapest és EightDays Design), Koós Pál habil. (Ferenczy Noémi-díjas formatervező, egyetemi tanár, oktatási rektorhelyettes, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, a Magyar Formatervezési Tanács elnökhelyettese), Dr. Lógó Emma (ergonómus, egyetemi adjunktus, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem), Marcell Tamás DLA (tervezőgrafikus, egyetemi docens, BA szakvezető, szakfelelős Moholy-Nagy Művészeti Egyetem), Sütő Erika (Magyar Formatervezési-díjas szilikátipari tervező, ékszertervező, Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesület).

A díjazott munkák alkotói oklevélben és pénzjutalomban részesülnek. A díjátadás ősszel lesz a Design Week programsorozaton.

„A hazai ipar számára nem csupán az innovativitás fontos a versenyképesség fenntartásához és növeléséhez, hanem a designszemlélet is, amely nagyban segítheti az adott termékek és szolgáltatások használhatóságát, működésük könnyebb megértését. A bírálóbizottság által legjobbnak ítélt pályamunkák részt vehetnek azon a kiállításon, amelyen a díjazott alkotásokat mutatják be a nagyközönségnek. Az elismeréseket a kiállítás megnyitóján, ünnepélyes keretek között adják át. Bízunk benne, hogy a járványhelyzet ellenére ez valóban megtörténhet majd személyesen” – emelte ki Pomázi Gyula, az SZTNH elnöke.

A szervezők a pályázatokat elektronikus úton, 2021. április 30-a éjfélig várják a mfd@hipo.gov.hu e-mail címre küldve.

További információk a jelentkezéssel kapcsolatban itt.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

DECODE pályázat negyedszer is

DECODE pályázat negyedszer is

Idén először egy egyedi tervezésű díjtárgy, Zalavári Fruzsina alkotása is jár fődíj mellé.

Álmodj közösségi padot és pályázz!

Álmodj közösségi padot és pályázz!

Fiatal tervezők mobil utcabútorai teszi majd még élhetőbbé a Bartók Béla Boulevardot.

Komoly pályázati lehetőség egyetemistáknak

Komoly pályázati lehetőség egyetemistáknak

Egy maximum 100 négyzetméteres, meghatározott funkciójú épületet kell BIM rendszert alkalmazva megalkotni a Market 21 Days pályázaton.

Hirdetés