A válogatott ma este avatja a Népstadion utódját, amelyet madártávlatból mutat be az alábbi videó.

Ma este 19 órakor a Magyarország–Uruguay meccsel nyit a Népstadion helyén épült Puskás Aréna, amelynek Facebook-oldala látványos drónvideót tett közzé a létesítményről.

Nemrég a 67 215 fős kapacitású stadionnal kapcsolatban felmerült, hogy vannak olyan helyek, ahonnan nem lehet tökéletesen látni az eseményeket. Skardelli György vezető tervező úgy nyilatkozott, hogy „a világon nincs olyan stadion ebben a méretben és ezzel a felszereltségi fokozattal, ahol ez nem jelentkezik, de erre azt mondani, hogy nem lehet látni a küzdőteret, ez nagyon bántó, és nagyon félreértelmezett, mondhatnám azt is, hogy egy picit rosszindulatú is”.

Skardelli azt is elmondta, hogy az új aréna tervezésénél fontos szempont volt, hogy a régi stadion szerves részévé vált a budapesti látképnek, olyannyira, hogy azt gondolta, akkor ad az ember jó építészeti választ, ha ez a XXI. századi létesítmény valamilyen szinten megidézi azt. Nem az volt a célja, hogy megőrizze a múltat, hanem azt, hogy ne törlődjön ki a régi stadion képe a városképből egyszer és mindenkorra.

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A Puskás Aréna Red Dot-díjas kommunikációs designja

A Puskás Aréna Red Dot-díjas kommunikációs designja

A Graphasel Design Stúdió által készített szignalizációs rendszer titkai.

Ikonikus pilonok

Ikonikus pilonok

A friss Kossuth-díjas Skardelli György egyik legutóbbi munkájáról, a Puskás Arénáról az OCTOGON 157-es számában mutattuk be. 

Emlékhely lesz a San Siro stadionból?

Emlékhely lesz a San Siro stadionból?

Egy olasz építész nem bontaná le a létesítményt, hanem 35.000 ciprussal emlékezne meg a koronavírusban elhunyt honfitársairól.

Hirdetés