Hirdetés

Egy utazási iroda turistákat vinne az Északi-sarkra csodálni a sarki fényt, és megnézni, milyen károkat okoz az éghajlatváltozás.

Feküdni egy jégkunyhóra emlékeztető kabinban, közben a mennyezeten keresztül csodálni a sarki fényt, másnap bejárni az Északi-sarkot, majd hazamenni és elmondani a barátainknak, hogy az éghajlatváltozás nem egy mese, hanem elérte az Északi-sarkot is - ezt a missziót tűzte ki célul a Luxury Action nevű utazási iroda, amely turistákat vinne oda, amely eddig a felfedezők terepe volt. 
Forrás: Luxury Action

Az iroda utazásokat szervez Lappföldre, Finnországba és Grönlandra, most pedig egy régóta dédelgetett ötletét szeretné megvalósítani: az tervezik, hogy felépítik a világ legészakibb pontján elhelyezkedő szállodaláncot az Északi-sarkon. Persze nem egy tipikus hotelre kell gondolnunk, sokkal inkább egy fűtött üvegű, jégkunyhó utánzatra. Áprilisban telepítenék őket az Északi-sarkra, ekkor indulnak el a nagyobb sarki expedíciók is, az év többi hónapjában pedig Svalbardon (Spitzbergák), az Északi-sark és Norvégia közötti szigetcsoporton helyeznék el őket.

North Pole Igloos névre keresztelt projekt elemei teljes luxust kínálnak, amely ebben a környezetben egyet jelent az északi fény megfigyelésével a lakótérbe álmodott üvegmennyezeten keresztül. A konstrukció üvegfalait szélsőséges, sarkvidéki időjárási viszonyok közepette tesztelték. Az érdeklődők helikopterrel érkeznének. 

"Évek óta jelen vagyunk az északi övezetben, ez manapság a világ egyik legexkluzívabb úticélja. Szeretnénk utasainknak lehetőséget adni arra, hogy biztonságos körülmények között megismerhessék az Északi-sarkot." - nyilatkozta Janne Honkanen, a Luxury Action alapítója. 

Janne Honkanen célja azonban ennél sokkal több: egyfajta misszionárius szerepet is szán a vendégeiknek, ugyanis szerinte ők lehetnének azok, akik szélesebb körben elterjeszthetnék, amit a saját szemükkel láttak, vagyis hogy mit okoz az éghajlatváltozás a sarkvidéki övezetben.

Forrás: dezeen.com




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Így épül a világ legmagasabb faháza

Így épül a világ legmagasabb faháza

A több mint 85 méter magas épületben szálloda, lakások és irodák lesznek.

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Két robotkaros 3D nyomtatóval, mindössze 450 óra alatt nyomtattak egy több mint 26 méter hosszú gyalogoshidat Kínában. A számítások szerint a hagyományos építésnél 33 százalékkal került kevesebbe printelni. 

Öt év sem kellett a teljes energiafüggetlenséghez egy dán szigeten

Öt év sem kellett a teljes energiafüggetlenséghez egy dán szigeten

Dániában komolyan veszik a környezetvédelmet – bár a helyiek egy része szerint nem eléggé. Nemrég tüntettek is a kérdésben szerintük körülményes, lassú döntéshozók ellen, méghozzá joggal, ha tudjuk, mit értek el például Samsö szigetén az elmúlt években.

Hirdetés