Az apró házikót teljes egészében robottechnológiával építették.

A zenészek számára készült kis stúdió az első állandó lakófunkciójú létesítmény, amelyet az Automated Architecture (AUAR) által kifejlesztett moduláris rendszerrel építettek. Az előregyártott fa építőelemekből robotok állítják össze a fenntartható és megfizethető szerkezetet. 
 

A mindössze 10 négyzetméteres próbastúdió a csellóművész és nagybőgős megbízók hátsókertjében épült, nagy ablakokkal, kiváló akusztikával. A gumipadló és a rugalmas EPDM fóliával kialakított tető maximális hangszigetelést, rezgéscsillapítást és hangelnyelést biztosít. A papírcellulóz tömítést rejtő szerelt fal egyszerre biztosítja a szükséges hang és hőszigetelést.

A padlótól a mennyezetig érő ablakoknak és az íróasztal felett elhelyezett tetőablaknak köszönhetően a stúdió fényben úszik.

A projektet az teszi forradalmivá, hogy a moduláris technológia azonos volumen mellett számtalan eltérő alternatívát kínált a megbízónak, illetve az elemek szétszerelve más célra újra összeállíthatók, megfelelve a körforgásos tervezés elvének. A robottechnológia és az, hogy az elemeket az építési hely közelében gyártották, lehetővé tette, hogy az ügyfél igényeit mindenben kielégítő stúdió hét nap alatt felépüljön.
 

 

Helyszín: Bristol, UK
Alapterület: 10 nm
Tervező: AUAR

 

Forrás: FRAME
Fotó: naaro




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Próbastúdió a hátsókertben

Próbastúdió a hátsókertben

Az apró házikót teljes egészében robottechnológiával építették.

158 - 2020/2

158 - 2020/2

Megjelent az OCTOGON magazin idei második lapszáma, amely a rendkívüli helyzetre való tekintettel ingyen, online elolvasható itt. Az előző, műemlékes tematikájú lapszámunkból a 158-asba áthúzódó műemlék rekonstrukciók (EIFFEL-műhelyház, Ligeti-műteremház, a vári Lovarda és a Főőrség) bemutatása mellett egy igazán figyelemreméltó ausztriai síház-épületet Artmurban (Nagy Csilla és Tóth Zoltán, Artgoup), a Boldog Özséb kilátó épületét, vagy Ekler Dezső legújabb alkotását is megismerheti az olvasó friss magazinunkból. Címlapunkon a Neumann János Egyetem új campusának lenyűgöző épülettömbje szerepel (Bánáti + Hartvig Építész Iroda), illetve a most befejezett épületek és elsőként a magazinban bemutatott projektek sorában a Gutowski Robert és tervezőtársainak új pátyi templomáról olvashatnak. Kendik Gézáék tervei alapján egy egykori ipari épület alakult át, míg a bemutatott irodai terek közül a Telekom, az átépített Pajtás Étterem, a napjainkban éppen főszerepet játszó Netpincér irodáját ismerhetik meg belülről. Mindezeken túl a Zen Garden nyaralótelep, a Főfotó, a Lőrinc pap téri jezsuita templom „gyermekfoglakoztatója” és az új játszóhellyel gyarapodó és megújuló Thália Színház gazdagítja a lap tartalmát.

BIM-tervezés otthonról? Miért ne?

BIM-tervezés otthonról? Miért ne?

A Reviztóval maradhatsz a megszokott tervező-szoftverednél, elég néhány apróságot megtanulnod. 

Hirdetés