Hirdetés

A tesztek szerint jól működik a hatvan méter magas légtisztító torony.

Az első tesztek alapján mintegy 15 százalékkal csökkentette a levegő szállópor-tartalmát egy tíz négyzetkilométeres területen Hszian város hatvanméteres légtisztító tornya.

Csao Zsun-zsi, a Kínai Tudományos Akadémia Környezetkutató Intézetének munkatársa szerint az erős légszennyezettségű napokon akár ötmillió köbméter szennyezett levegőt is megtisztít a torony. Állítólag a szakember maga is megkérdőjelezte az építmény hatékonyságát, de

„amikor befejeztük a tesztüzemet, az eredmények egész jók voltak, megfeleltek a várakozásainknak”.

Csao ugyanakkor elismerte, hogy az ezer négyzetkilométernyi Hszian levegőjének teljes megtisztításához száz hasonló toronyra volna szükség.

A tíz méter átmérőjű tornyot 2016-ban építették egy átfogó, országos kutatási program részeként. A torony aljában lévő üvegházakba beszívják, majd napenergiával felmelegítik a szennyezett levegőt. A meleg levegő felszáll a toronyban, keresztülhalad számos tisztítófilteren, és tiszta levegőt enged vissza a város légterébe.

Kínában öt éve kezdett intentív harcot a légszennyezettség ellen a kormány. Noha a programoknak már látszanak az első eredményei, a Chicagói Egyetem tavalyi tanulmánya alapján a légszennyezettség miatt az ország északi részében három évvel rövidebb ideig élnek az emberek, mint délen.

Forrás: MTI




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Az elmúlt két évtized 10 legjobb épülete

Az elmúlt két évtized 10 legjobb épülete

A világ első online építész magazinja szerint.

Könyvtár és hotel lett az elhagyatott kínai vályogházból

Könyvtár és hotel lett az elhagyatott kínai vályogházból

Az építészirodát azzal bízták meg, hogy alakítson ki az épületből egy 20 fő elszállásolására alkalmas hotelt, amely egyben könyvtár is.

Kína lehagyta az USA-t a felhőkarcoló építésben

Kína lehagyta az USA-t a felhőkarcoló építésben

Mert azé a világhatalom, akié a világ legtöbb égig érő épülete.

Hirdetés