Két robotkaros 3D nyomtatóval, mindössze 450 óra alatt nyomtattak egy több mint 26 méter hosszú gyalogoshidat Kínában. A számítások szerint a hagyományos építésnél 33 százalékkal került kevesebbe printelni. 

Sanghaj látványossága egy 26,3 méter hosszú gyalogoshíd, amelyet elsősorban Vei-guo Hszü (Xu Weiguo) professzornak köszönhetnek a helyiek – írta az ArchDaily.

A híd 44, üreges betonelemből áll, melyek teljes egészében egy két robotkaros 3D nyomtatógéppel készültek, mindössze 450 óra alatt. Ezzel a technikával integrálták a digitális tervezést, a költséghatékonyságot, az intelligens technológiát és az építészeti dinamizmust.

Mielőtt teljes nagyságában elkészült volna a 26,3 méter hosszú és 3,6 méter széles híd, egy 1:4-es arányú fizikai modellt építettek, hogy a különböző szerkezeti hibákat kiszűrhessék rajta.

Ebből kiderült, hogy a tervezett élettartamra vonatkoztatva megfelelő a teherbírása.

Az egyszerűsített folyamat a becslések szerint 33 százalékos megtakarítást eredményezett a hagyományosabb gyártási folyamathoz képest – főként a sablonok és a megerősítő rudak nélkülözésével. A szerkezet kialakításában a világ legrégebbi boltíves kőhídját, az Anji hidat vették alapul.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Az Alzheimer-falu, ahol a betegek szabadon élhetnek

Az Alzheimer-falu, ahol a betegek szabadon élhetnek

Franciaország délnyugati részén egy különleges projektet terveztek: a Village Landais Alzheimer egy olyan betegotthon, ahol szabadon, mégis biztonságban közlekedhetnek az alzheimeresek.

Az elektromossá alakított veterán autó az év nagy húzása

Az elektromossá alakított veterán autó az év nagy húzása

Elektromos hajtással tesz jövőbiztossá veterán autókat a Garage Italia kreatív ügynökség. A milánói cég nemcsak visszahozza a klasszikus autók szellemiségét, de fenntarthatóvá és még szórakoztatóvá is varázsolja őket.
Ahogy Palkó György látta: épületfotók Dubajból és Bécsből

Ahogy Palkó György látta: épületfotók Dubajból és Bécsből

Palkó György Kisvárdáról indulva lett az ország egyik legismertebb építészeti fotósa, az elmúlt hónapokban azonban újabb határokat lépett át.

Hirdetés