A magyar kultúra napja alkalmából életre hívott "Kortárs reflexiók” című kiállítás zárórendezvénye.

Web:https://hegyvidekgaleria.hu/programok/kortars-reflexiok/
Időpont:2019 Január 22. 18:00, Kedd
Hely:Hegyvidék Galéria
Település:Budapest
Cím:Királyhágó tér 10.

 

A magyar kultúra napja alkalmából, a "Kortárs reflexiók” című kiállításunk zárórendezvényére három olyan, a magyar művészeti élet különböző területéről érkező alkotót hívtak meg, akik amellett, hogy bemutatják saját tevékenységüket, többek között arról is beszélgetnek, milyen lehetőségei vannak ma egy pályakezdő fiatalnak a zene, a film és a képzőművészet területein való érvényesülésre.

Beszélgetőpartnerek:

  • Kallós Judit - művészettörténész
  • Hegyvidék Galéria Puskár Krisztián - zenei kurátor és szervező, kulturális aktivista, újságíró
  • DJ Szurcsik József - Munkácsy-díjas képzőművész, tanszékvezető egyetemi docens, MKE
  • Ulrich Gábor - Balázs Béla díjas animációs filmrendező, képzőművész és egyetemi oktató, METU

A Magyar Képzőművészeti Egyetem könyvtári anyagának gyűjtése már 1871-ben, az intézmény alapításakor elkezdődött. A könyvtárban a művészettel való foglalkozás, illetve a művészetoktatás, a művészetelmélet alapművei mellett kisebb-nagyobb különgyűjtemények keletkeztek, amelyek nemcsak a rajztanítás, a képzőművészeti oktatás sajátos emlékei, hanem maguk is műtárgyak.

A kiállítás ötlete onnan indult, hogy a Művészeti Gyűjtemény olyan jelentős, alig látott grafikai anyaggal rendelkezik, amely izgalmas alapjául szolgálhatna egy olyan projektnek, amelybe a Grafika Tanszéken jelenleg is tanuló művésznövendékeket is be lehetne vonni. A Magyar Képzőművészeti Egyetem Grafika Tanszékével közösen kiválasztottunk a gyűjteményből hét olyan, különböző témájú és grafikai eljárással készült XX. század első felében született alkotást, amelyre a tanszék másod-, harmad- és negyedéves hallgatói reflektálnak, mindenfajta technikai és tematikai megkötés nélkül, tovább gondolva annak formai kérdéseit vagy tartalmi vonatkozásait.

A tárlat jelentősége egyrészt abban is rejlik, hogy megtekinthetővé válnak olyan művek, amelyek évek óta nem kerültek nagyközönség elé. Másrészről izgalmas lesz látni, hogy a jelenkor fiatal művészei számára mit jelentenek a nagy elődök, mennyiben él tovább művészetükben a klasszikus hagyomány, és/vagy milyen kortárs személettel, megközelítési és megvalósítási módokkal egészülnek ki az új munkák, amelyek a forrásul választott grafikákkal együtt kerülnek installálásra, ezzel hozva létre párbeszédet a régi és új művészet között.


Hirdetés